Startuje US Open, miliardový tenisový turnaj, kde nechybí kulinářské orgie

27. srpna 2016 10:54 - Praha

Poslední tenisový grandslam sezóny 2016 začne v pondělí. Kdo vyhraje? Kdo překvapí? Udrží Serena Williamsová pozici světové jedničky? Jenže ne vše se točí kolem kurtů. Tenisté i stovky tisíc fanoušků musí každý den jíst. Kuchaři zvučných jmen, to nejsou jen hotely s pěti hvězdami, ale také tato akce, kde si tenisté rozdělí více než jednu miliardu korun!

 

usopen.org

„Každý si je dobře vědom, že tenisová centra se během posledních let transformovala. Je to o zkušenostech okolo jídla, i o tenisu na kurtech. Pro tento rok jsme zavedli sedmnáct nových lokalit s jídlem. Představí se tu talentovaní kuchaři, to vše pomáhá k lepšímu sportu a zábavě kdekoliv na světě," řekl pro oficiální web turnaje usopen.org provozní ředitel Danny Zausner.

US Open přiláká během turnaje více než 700 tisíc fanoušků, šéfkuchař Jim Abbey a jeho kulinářský tým, který čítá 250 lidí, připraví pokrmy pro pět restaurací, šedesát bufetů a sto apartmánů. Diváci mohou jíst pod širým nebem nebo také v malé vesnici, která se na jídlo specializuje. To vše během dvou týdnů, kdy se jeden z nejprestižnějších turnajů na světě koná.

„Tohle má být jeden z jedinečných zážitků v zemi. Množství speciálního jídla, úžasné značky, velcí talenti, velká námaha, to vše přináší úžasnou zkušenost," je nadšený místní restauratér Ed Brown.

Tuny jídla a statisíce melounových kuliček

Celkem se po dobu turnaje zkonzumuje 40 tisíc kilo hovězího masa, 7,5 tuny krabů, krevet a humrů. Téměř čtvrt miliónu hamburgerů a párků v rohlíku. Mimo to bude pro hosty připraveno na 400 tisíc jednohubek, 39 tisíc kilo drůbeže a 275 tisíc melounových kuliček, které se používají pro ozdobu koktejlu Honey Deuce. „Každý rok to je lepší a lepší," je spokojený kuchař David Burke, který provozuje restauraci na US Open od roku 2011.

Oslavy, to je také jídlo a pití. Jedné velké a historické se může na letošním turnaji dočkat Serena Willimasová. Pokud vyhraje, získá třiadvacátý grandslam a překoná Steffi Grafovou. Zároveň by Němku přeskočila v počtu týdnů v řadě, kdy byla na pozici světové jedničky, což je 186 týdnů.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.