Loni spolu měli incident, teď Murray tvrdí: Rosol je tvrdý soupeř, ale jsme v pohodě

27. srpna 2016 11:49 - New York

Velká zkouška čeká na úvod US Open českého reprezentanta Lukáše Rosola. Již v prvním kole posledního grandslamu letošní sezóny narazí na světovou dvojku Andyho Murrayho. Oba tenisté spolu od loňského incidentu na turnaji v Mnichově příliš nevycházeli, olympijský vítěz je však před českým tenistou na pozoru a před zahajovacím duelem ve Flushing Meadows zachovává chladnou hlavu.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

Brit na Rosola minulý rok v zápalu boje křičel, že ho všichni tenisté na ATP Tour nenávidí. Murrayho rozhněvalo to, že do něj Rosol údajně úmyslně vrazil ramenem během výměny stran. „Nikdo na tour tě nemá rád - všichni tě nenávidí," prohlásil druhý hráč světa.

Po zápase Murray svá vyjádření částečně krotil, avšak vzájemná nevraživost mezi oběma hráči zůstala. Los US Open svedl Rosola s Murraym opět do bitvy, žádná slovní přestřelka se však nekoná. „Vlastně jsem s ním až na ten den vycházel vždycky v pohodě," řekl devětadvacetiletý Murray.

„Rosol je těžký, těžký soupeř. Je to velký a silný chlap, jde si za svým a hodně riskuje. Na úvodní kolo je určitě obtížným protivníkem," citovala Murrayho BBC.

Oba se dosud utkali dvakrát. Kromě již zmíněného Mnichova se tak stalo ještě v roce 2014 v Indian Wells. Všechny zápasy vyhrál britský tenista, avšak Rosol mu vždy vzal alespoň set.

jis, Sport.cz

Porazí Lukáš Rosol v 1. kole US Open favorita Andyho Murrayho?


  2:6, 6:1, 7:5 Bartyová - Ka. Plíšková 2:6, 6:1, 7:5 konec
20210423T14:10:00+0200
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová
Ka. Plíšková
  Svitolinová - Kvitová dnes 17:00
20210423T17:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.