Venezuela nesmí hostit utkání Davisova poháru

4. září 2016 10:24 - Caracas

Mezinárodní tenisová federace zakázala Venezuele, kterou zmítají politické nepokoje, z bezpečnostních důvodů hostit utkání Davisova poháru s Peru. Do čtvrtka mají venezuelští funkcionáři vybrat neutrální dějiště zápasu, jinak ho ITF přesune do Peru. Venezuelská federace s rozhodnutím nesouhlasí a chce se odvolat.

 

Fernando Vergara, ČTK/AP

"Nepopíráme, že se nacházíme v největší krizi v dějinách naší země, ale to se dotýká jen určité části obyvatel. K tomuhle není žádný důvod," uvedl šéf venezuelské federace Luis Contreras.

Venezuelští tenisté se měli utkat s Peru ve finále II. skupiny americké zóny 16. až 18. září v Puerto La Cruz o postup do vyšší divize.

Již v úterý čeká Venezuelu fotbalový svátek, Mérida má hostit v kvalifikaci mistrovství světa Argentinu. Vicemistři světa mají z cesty obavy a požadovali od hostitelů bezpečnostní záruky. Ve čtvrtek v Caracasu demonstrovalo přes milion lidí za referendum o odvolání prezidenta Nicoláse Madura.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.