Kar. Plíšková - Konjuhová 6:2, 6:2Žádné zdržování. Plíšková se s Chorvatkou nemazala a je v semifinále US Open! A teď na Serenu

New York

Až nečekaně hladce si vybojovala účast v semifinále US Open česká tenistka Karolína Plíšková, která na posledním grandslamu sezóny pokračuje v životním tažení. Chorvatskou senzaci Anu Konjuhovou smetla po setech 6:2, 6:2 a natáhla šňůru vítězných zápasů na deset. O postup do finále se utká v pátek v 1:00 našeho času se světovou jedničkou Serenou Williamsovou, která zdolala Rumunku Simonu Halepovou 6:2, 4:6, 6:3.

Karolína Plíšková je poprvé v kariéře v semifinále grandslamu!

„Hrála jsem vynikající zápas a jsem moc ráda, že jsem v semifinále. Klíčem k úspěchu byl servis a rychlý brejk. Předváděla jsem přesně hru, kterou si od sebe představuji. Myslím ale, že Ana umí zahrát lépe," hodnotila svůj výkon na kurtu česká reprezentantka.

Někdejší nejlepší juniorka světa Konjuhová svojí razantní hrou v osmifinále překvapivě rozstřílela Polku Radwaňskou, jenže od začátku čtvrtfinálového duelu neměla 92. hráčka světa proti české jedničce nárok.

Plíšková hned na úvod zápasu sebrala Chorvatce dvakrát servis a sama při svém podání sbírala gamy naprosto suverénně. V první sadě měla dokonce stoprocentní úspěšnost po výměnách ze svého prvního servisu.

Skvělé údery sázela rodačka z Loun i od základní čáry, a i když jí útok na třetí brejk nevyšel, první sadu ovládla za 28 minut jednoznačně 6:2.

Dvě esa na závěr

Osmnáctiletá Chorvatka sice na začátku druhé sady dokázala svoji hru stabilizovat a klást větší odpor, krok s nasazenou desítkou ale udržela jen čtyři gamy. Plíšková za stavu 2:2 zahrála výborně na returnu a potřetí v utkání prolomila mladé soupeřce podání.

Plíšková tím Chorvatku definitivně zlomila. Za celý zápas nemusela čelit jedinému brejku a po 57 minutách uzavřela čtvrtfinálový duel dvěma esy.