Plíškovou zpovídali ještě ve dvě ráno. Asi vstanu až ve středu, smála se po neuvěřitelné bitvě

25. října 2016 08:04 - Singapur

Na tuhle bitvu česká tenistka Karolína Plíšková jen tak nezapomene. Skvěle rozjetý zápas se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou téměř definitivně ztratila, ale po neskutečném obratu slavila při svojí premiéře na Turnaji mistryň hodně sladké vítězství. Když dlouho po půlnoci mluvila v Singapuru s novináři, s nadsázkou říkala, že neví, zda vůbec v úterý vstane.

 

Edgar Su, Reuters

„Takhle dlouho do noci už jsem hodně dlouho nehrála. Už předchozí zápas byl hrozně dlouhý a ten můj také," povzdechla si zhruba ve dvě hodiny ráno na tiskové konferenci.

Přitom se zdálo, že by duel mohl skončit rychle jejím jednoznačným vítězstvím, protože už měla v kapse náskok 6:2, 3:1.

„Mohla jsem vyhrát ve dvou setech, jenže musím uznat, že ona svoji hru postupně hodně zlepšila. Lépe podávala a celkově šla nahoru. Už nedělala tolik chyb jako v první a na začátku druhé sady," vysvětlovala tenistka z Loun první zvrat v utkání.

Muguruzaová v tie breaku druhé sady prohrávala 0:3, jenže pak vyhrála sedm z osmi míčků, srovnala na sety a začínala mít herně navrch.

„Pak jsem se musela jen snažit co nejvíc se jí držet a čekat na šance. Pár jsem jich měla, všechny gamy ve třetí sadě byly dost vyrovnané," popisovala česká jednička další průběh střetnutí.

Skóre ve třetím setu však začalo hrozivě narůstat v její neprospěch. Dvakrát si prohrála podání a první game uhrála až za stavu 0:4.

„Ztráta jednoho brejku pro mě tolik neznamená, protože jsem schopna manko rychle smazat. Ale dva brejky, to už je dost. Obzvlášť proti Garbiňe, která podávala výborně. I když to platilo jen do stavu 5:2," přiblížila jednu z příčin dalšího zvratu v utkání.

Muguruzaová koncovku nezvládla

Šampiónka z letošního Roland Garros totiž koncovku zápasu totálně nezvládla. Nevyužila ani mečbol a začala se utápět v chybách. „Já byla v tu chvíli šťastná za každý míček, který jsem vyhrála. Nevím, co se pak stalo, jestli byla nervózní, nebo tu koncovku chtěla až moc uspěchat. Ale začala hrozně chybovat. Já jsem vyčkávala a snažila se držet míček ve hře," pokračovala Plíšková.

V kritický moment utkání Češce moc nepomohly čárové rozhodčí. Jedna dokonce opakovaně chybovala v její neprospěch v jednom gamu, z čehož jí usvědčilo Plíškovou povolané Jestřábí oko.

„Měla jsem pocit, že je všechno proti mně, i čároví rozhodčí. Jestřábí oko mi hodně pomohlo. Trochu jsem z toho šílela, protože pár rozhodnutí šlo proti mně. Nakonec mě ale zachránilo, protože jinak by to bylo 1:5 a pak už by to bylo hodně těžké," vzpomínala s úlevou na klíčovou pasáž utkání.

Tu nakonec zvládla na výbornou. Už ve středu ji ale čeká další duel s Ruskou Kuzněcovovou, takže na regeneraci a přípravu nemá moc času. „Uvidíme, kdy vstanu. Jestli tedy vůbec vstanu. Možná vylezu z postele až ve středu," pobavila novináře.

roj, Sport.cz

Porazí Karolína Plíšková ve středu na Turnaji mistryň i Rusku Světlanu Kuzněcovovou?


  1:6, 3:6 Vondroušová - Halepová 1:6, 3:6 konec
20210422T17:05:00+0200
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová
Halepová
  Bartyová - Ka. Plíšková dnes 14:00
20210423T14:00:00+0200
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová
Ka. Plíšková
  Svitolinová - Kvitová dnes 17:00
20210423T17:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.