Monfils si jako šestý tenista zajistil účast na Turnaji mistrů

27. října 2016 19:59 - Londýn

Francouzský tenista Gaël Monfils se ve třiceti letech poprvé v kariéře představí na Turnaji mistrů pro nejlepších osm hráčů roku. Účast na finále sezóny ATP Tour v Londýně 13. až 20. listopadu si zajistil jako šestý muž po životní sezóně, v níž ve Washingtonu získal svůj nejcennější titul a na US Open si zahrál semifinále.

 

Tt News Agency, Reuters

"Kvalifikovat se do Londýna je ten nejlepší způsob, jak zakončit nejúspěšnější sezónu na tour. Těším se na to, že si zahraju proti nejlepším hráčům letošního roku. O tom turnaji jsem toho hodně slyšel, každý zápas je jako finále a já vždycky rád hrál před početným publikem," uvedl v tiskovém prohlášení Monfils.

Francouzský showman tento týden nikde nehraje, k jistotě postupu mu pomohly výsledky jeho konkurentů. Před Monfilsem si účast na Turnaji mistrů zajistili Srb Novak Djokovič, Brit Andy Murray, Švýcar Stan Wawrinka, Kanaďan Milos Raonic a Japonec Kei Nišikori.

Poslední místo pro Londýn drží Tomáš Berdych, jenž si výrazně zkomplikoval situaci nečekaným vyřazením v prvním kole ve Vídni. Pouze o kolo dál však došel jeden z jeho konkurentů David Goffin z Belgie, jehož ve čtvrtek v Basileji v boji o čtvrtfinále vyřadil Argentinec Juan Martín del Potro.

Berdycha tak může tento týden v žebříčku sezony předstihnout už jen Chorvat Marin Čilič, jenž musí v Basileji postoupit do finále. Ve čtvrtfinále ho čeká Španěl Marcel Granollers. O účastnících Turnaje mistrů se definitivně rozhodně příští týden v Paříži.

ČTK

O2 Sport 4:6, 7:5, 7:6 Ka. Plíšková - Ostapenková 4:6, 7:5, 7:6 konec
20210514T12:10:00+0200
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková
Ostapenková
  Ka. Plíšková - Martičová dnes 12:30
20210515T12:30:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková
Martičová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.