Rubriky:

Tenis

Živě

Trump prezidentem: Netušila jsem, že je Amerika tak sexistická. Hanba nám! hřímá Navrátilová

9. listopadu 2016 14:15 - New York

Překvapivé zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa v pořadí již 45. prezidentem Spojených států amerických vyvolává množství reakcí po celém světě, ten sportovní nevyjímaje. Pozitivní i negativní. Zatímco například bývalé boxerské eso Mike Tyson či někdejší hvězda basketbalové NBA Dennis Rodman vidí v sedmdesátiletém nástupci Baracka Obamy v Bílém domě muže na svém místě, tenisová legenda Martina Navrátilová, která držela palce kandidátce demokratů Hillary Clintonové, netají rozladění.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Věděla jsem, že je Amerika rasistická, ale ne že tak moc. A netušila, že je tak sexistická. Hanba nám...," uvedla česká rodačka, devítinásobná šampiónka Wimbledonu a členka Síně slávy na svém twitterovém účtu. „Šokující úspěch Donalda Trumpa. A co teď? Nemám slov..."

Nelibost a skepsi z výsledků, tak odlišných od předvolebních průzkumů, vyjádřili na sociálních sítích i další čeští sportovci, například vodní slalomář Vavřinec Hradilek a snowboardistka Šárka Pančochová. Ta na Facebook napsala: „Sbohem, Ameriko, jakou jsme tě znali."

Mnohem tvrději reagoval Vincent Kompany, fotbalový obránce belgického národního týmu a Manchesteru City: „Pusťte všechny idioty světa k moci a uvidíte, co se stane." I rakouská tenistka Tamira Paszeková zoufale volá: „Prosím, řekněte mi, že se to ve skutečnosti nestalo."

Bývalý anglický fotbalový internacionál Philip Neville se na Twitteru pochlubil, že Trumpův triumf očekával, nicméně se nevyjádřil, zda ho tato skutečnost těší, či nikoliv. To někdejší král těžké váhy v boxerském ringu Mike Tyson dal jasně najevo, kdo byl jeho favoritem. Stejně tak bývalý šampión NBA, kontroverzní Dennis Rodman.

„Nepotřebujeme dalšího politika, Amerika potřebuje byznysmena. Donalda Trumpa," svěřil se v zámoří.

mm, Sport.cz

Eurosport 6:2, 6:3 Sie, Strýcová - Krejčíková, Siniaková 6:2, 6:3   konec
20200129T04:00:00+0100
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová
Krejčíková, Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.