Rubriky:

Tenis

Živě

Trump prezidentem: Netušila jsem, že je Amerika tak sexistická. Hanba nám! hřímá Navrátilová

9. listopadu 2016 14:15 - New York

Překvapivé zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa v pořadí již 45. prezidentem Spojených států amerických vyvolává množství reakcí po celém světě, ten sportovní nevyjímaje. Pozitivní i negativní. Zatímco například bývalé boxerské eso Mike Tyson či někdejší hvězda basketbalové NBA Dennis Rodman vidí v sedmdesátiletém nástupci Baracka Obamy v Bílém domě muže na svém místě, tenisová legenda Martina Navrátilová, která držela palce kandidátce demokratů Hillary Clintonové, netají rozladění.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Věděla jsem, že je Amerika rasistická, ale ne že tak moc. A netušila, že je tak sexistická. Hanba nám...," uvedla česká rodačka, devítinásobná šampiónka Wimbledonu a členka Síně slávy na svém twitterovém účtu. „Šokující úspěch Donalda Trumpa. A co teď? Nemám slov..."

Nelibost a skepsi z výsledků, tak odlišných od předvolebních průzkumů, vyjádřili na sociálních sítích i další čeští sportovci, například vodní slalomář Vavřinec Hradilek a snowboardistka Šárka Pančochová. Ta na Facebook napsala: „Sbohem, Ameriko, jakou jsme tě znali."

Mnohem tvrději reagoval Vincent Kompany, fotbalový obránce belgického národního týmu a Manchesteru City: „Pusťte všechny idioty světa k moci a uvidíte, co se stane." I rakouská tenistka Tamira Paszeková zoufale volá: „Prosím, řekněte mi, že se to ve skutečnosti nestalo."

Bývalý anglický fotbalový internacionál Philip Neville se na Twitteru pochlubil, že Trumpův triumf očekával, nicméně se nevyjádřil, zda ho tato skutečnost těší, či nikoliv. To někdejší král těžké váhy v boxerském ringu Mike Tyson dal jasně najevo, kdo byl jeho favoritem. Stejně tak bývalý šampión NBA, kontroverzní Dennis Rodman.

„Nepotřebujeme dalšího politika, Amerika potřebuje byznysmena. Donalda Trumpa," svěřil se v zámoří.

mm, Sport.cz

  7:6, 6:2 Linetteová - Siniaková 7:6, 6:2   konec
20190823T19:10:00+0200
Linetteová vs. Siniaková
Linetteová vs. Siniaková
Linetteová
Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.