Češky narazí ve Fed Cupu na Mauresmovou a spol.

25. dubna 2006 13:21 - LONDÝN

České tenistky budou hrát baráž o Světovou skupinu Fed Cupu ve Francii. Loňské finalistky soutěže v čele se světovou jedničkou Amélií Mauresmovou jim pro víkend 15. a 16. července přisoudil úterní los v sídle Mezinárodní tenisové federace v Londýně. I o místě konání zápasu rozhodlo losování.

"Nemyslím si, že to je nejhorší varianta - tou by bylo Rusko v Rusku, ale je to ta složitější. Beznadějné to ale není a šanci porazit je má každý, což ukázaly Italky," řekl kapitán Tomáš Petera.

Francouzky se probojovaly ve Fed Cupu až do finále loni i předloni a v obou případech prohrály s Ruskem. Po víkendovém čtvrtfinále ale i s Mauresmovou v sestavě klesly do baráže po prohře s Itálií.

Los Češkám příliš nepřál

České tenistky zdárně zvládly duel v Thajsku, ale los pro baráž jim nakloněný nebyl. V osudí mezi nasazeným kvartetem totiž byly i papírově slabší týmy Rakousko či Německo. Prvně jmenovaný odehraje baráž v Japonsku, Němky vyrazí v červenci rovněž východním směrem do Číny. Ruské obhájkyně trofeje se utkají s Chorvatskem.

"Musíme to brát, jak to je. Mohli jsme mít větší kliku, ale s tím se nedá nic dělat," řekl Petera. O nominaci tři měsíce před utkáním nechtěl spekulovat. "Je zbytečné se teď v sestavě vymezovat, postavím to na poslední chvíli podle formy a povrchu," konstatoval Petera. Podle něj se bude hrát na antuce.

Petera bude pravděpodobně vybírat tým z šestice Nicole Vaidišová, Lucie Šafářová, Klára Koukalová, Iveta Benešová, Květa Peschkeová a pro čtyřhru Barbora Strýcová. Francouzky mohou vedle Mauresmové povolal ještě Mary Pierceovou. "A měly by dvě hráčky ze světové šestky, k tomu mají skvělou čtyřhru," řekl Petera.

Francouzský tým sice proti Itálii nastoupil i s Mauresmovou, ale lednová vítězka Australian Open vyhrála jen jednu dvouhru nad Pennettaovou. Dvojkou byla v Nancy Nathalie Dechyová, 21. hráčka světového žebříčku, ta však dvakrát prohrála stejně jako ve čtyřhře Emilie Loitová s Virginií Razzanovou.

Los baráže
Francie - Česká republika, Japonsko - Rakousko, Čína - Německo, Chorvatsko - Rusko.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.