Rubriky:

Tenis

Kvitová nemůže na Hopmanův pohár! Jsem hrozně zklamaná, lituje

20. prosince 2016 07:10 - Praha

Zranění se nehojí tak rychle, jak předpokládala. Česká tenistka Petra Kvitová se nakonec nezúčastní na začátku roku Hopmanova poháru v australském Perthu. Dvojnásobnou wimbledonskou vítězku nahradí zkušená Lucie Hradecká, která bude na tradičním turnaji reprezentovat Českou republiku po boku Adama Pavláska.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda, Facebook

Kvitová se stále zotavuje z únavové zlomeniny zánártní kůstky na pravé noze. Během soustředění ve španělském Lanazrote trénovala s ortézou. Stále věřila, že se stihne dát do 1. ledna, kdy turnaj začíná, do pořádku.

„Jsem hrozně zklamaná, že nemůžu hrát na Hopmanově poháru. Magnetická rezonance prokázala, že se zranění hojí. Bohužel ale ne tak rychle, jak bychom chtěli," posteskla si Kvitová na svém facebookovém účtu.

I am so disappointed to announce that I will be unable to play at the Hopman Cup. The results of an MRI have confirmed...

Zveřejnil(a) Petra Kvitová dne 19. prosinec 2016

„Hopman Cup je fantastická událost, proto je mi velmi líto, že na ní nemůžu před skvělými fanoušky reprezentovat svoji zem," dodala tenistka z Fulneku. V Austrálii by měla hrát ještě 8. ledna v Sydney a od 16. ledna pak na Australian Open.

Svůj debut v Perthu tak zažije trojnásobná grandslamová šampiónka ve čtyřhře a dvojnásobná olympijská medailistka Lucie Hradecká, která mimochodem strávila posezónní dovolenou právě s Kvitovou.

Naposledy reprezentovali na Hopmanově poháru Českou republiku Lucie Šafářová s Adamem Pavláskem, jimž se nepodařilo postoupit do finále.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.