Navrátilová je v Praze, očekává fantastický zážitek

5. května 2006 15:02 - PRAHA

Tenisová legenda Martina Navrátilová je již v Praze. Bývalá světová jednička vyšla z letištní haly ruzyňského letiště v pátek krátce po poledni se svým sparingpartnerem a tenisovým nádobíčkem. Příští týden bude na Štvanici tahákem turnaje ECM Prague Open, na kterém bude hrát čtyřhru společně s Barborou Strýcovou.

V modrém sáčku a letních světlých kalhotách nebyla Navrátilová za vozíkem plným obrovských tašek a raket skoro vidět. Než doběhl její řidič pro vůz, poskytla ČTK krátký rozhovor a fotografa požádala o pěkný portrét. "Chci mít hezkou fotku. Máma mi říkala, že se v novinách netvářím dobře," řekla Navrátilová. "Ukažte, jak se do Prahy těšíte," žádal fotograf a Navrátilová na tváři vyloudila milý úsměv. Fotka se jí líbila.

"Nejvíc se těším na mámu, kterou uvidím odpoledne," řekla Navrátilová. Kvůli mamince byla v Praze i minulý měsíc, aby se o ni starala, protože se zhoršil její zdravotní stav. Ubytovaná by Navrátilová měla být v hotelu Hilton, protože to bude mít blízko na kurty. "Ale dneska budu mít od tenisu volno," uvedla Navrátilová.

Pořadatelé očekávali, že Navrátilová přijede do Prahy až v neděli, ale na turnaji ve Varšavě prohrály s Jihoafričankou Liezel Huberovou hned v prvním kole s reprezentantkami nastupující tenisové generace - Ruskou Marií Kirilenkovou a Srbkou Anou Ivanovičovou. Česká rodačka s americkým občanstvím proto využila získaný čas a dorazila dříve.

Očekává velké emoce

Navrátilovou čeká na Štvanici druhé soutěžní utkání v kariéře, ale první turnajové. Před dvaceti lety dovedla v soutěži družstev Fed Cupu tým USA k vítězství. "Teď to bude turnaj, takže to bude nový pocit a fantastický zážitek. Tak už se na to těším," řekla. Očekává prý velké emoce. "Tady ty pocity budou jiné než jinde na světě," dodala.

Od soboty se Navrátilová objeví v tréninku na kurtu. Se Strýcovou se pokusí sehrát, protože spolu nikdy nehrály. "Pár setů snad před prvním zápasem stihneme. Máme na to tři dny čas, tak snad to bude v pořádku," řekla Navrátilová. Podle předpokladu pořadatelů by měla ke svému zápasu prvního kola nastoupit v úterý v podvečer. V Praze by mohla získat svůj rekordní 175. titul ze čtyřhry. "Nejdříve musíme vyhrát první zápas, pak se budeme bavit o druhém kole," řekla k tomu.

Devítinásobná vítězka wimbledonské dvouhry nemá obavy z antukového povrchu. "Na antuku jsme zvyklá a vím, jak se to má na antuce hrát. V singlu by to bylo komplikovanější, ale debl se pořád může hrát stejně jako na jiném povrchu," řekla Navrátilová, kterou v Praze mimo jiné čeká i setkání a autogramiáda s olympijskou vítězkou v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou. "S šampiónkami z jakéhokoli sportu je radost se seznámit, takže se na to samozřejmě těším," uvedla Navrátilová.

ČTK

  1:6, 3:6 Pavljučenkovová - Kvitová 1:6, 3:6 konec
20210303T14:50:00+0100
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: