Rubriky:

Tenis

I Wawrinka drží Kvitové palce. Hvězdy poslaly české tenistce z Austrálie krásný vzkaz

30. ledna 2017 13:13 - Melbourne

Zatímco největší tenisové hvězdy bojovaly o tituly na Australian Open, dvojnásobná wimbledonská šampiónka Petra Kvitová své konkurentky mohla jen zpovzdálí sledovat. Na sympatickou Češku, která se zotavuje z vážného zranění prstů levé ruky po prosincovém přepadení, ale její kolegyně a kolegové rozhodně nezapomněli.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Přímo z Melbourne poslali tenistce z Fulneku téměř tříminutový pozdrav, v němž jí vyjádřili podporu a přání rychlého uzdravení a návratu na kurty.

Povzbudivá slova poslal třeba i semifinalista z Melbourne Stan Wawrinka. „Doufám, že budeš rychle fit. Věřím, že tě brzy uvidíme na turnajích ve skvělé formě. Vždycky jsem tě rád sledoval," vzkázal Švýcar.


Hezká slova české hráčce adresovala také nyní už bývalá světová jednička Angelique Kerberová. „Moc nám tady chybíš. Vím, že jsi bojovnice. Těším se, až se spolu potkáme na kurtu. Moc na tebe myslím. Měj se hezky, jsem si jistá, že se brzy uvidíme."

K pozdravu se připojily také krajanky Andrea Hlaváčková, Barbora Strýcová, Ruska Světlana Kuzněcovoá, Australanka Samantha Stosurová či Němka Andrea Petkovičová.

„Ahoj Petro, tady Andy. Chybí nám tady tvůj úsměv a tvoje dobrá nálada v šatně. Držím ti palce. Když budeš cokoliv potřebovat, volej mi, piš mi... Doufám, že se brzy uvidíme," vzkázala Petkovičová.

Kvitovou přepadl neznámý pachatel před měsícem v jejím prostějovském bytě a při napadení jí pořezal prsty na levé ruce, v níž drží raketu. Po operaci poraněných šlach a nervů se bývalá světová dvojka vrátila k přípravě na Kanárských ostrovech. Na kurty se ale nejspíš vrátí až ve druhé polovině roku. Pachatele se i přes vypsanou odměnu stále nepodařilo vypátrat.

roj, Sport.cz

O2 Sport 2:6, 4:6 Vondroušová - Ka. Plíšková 2:6, 4:6   konec
20200920T17:15:00+0200
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová
Ka. Plíšková
O2 Sport Halepová - Ka. Plíšková   dnes 14:30
20200921T14:30:00+0200
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.