Tenis

Gavrilovová - Cibulková 4:6, 6:3, 6:4 Nenasazená australská tenistka Darja Gavrilovová vyhrála turnaj v New Havenu

26. srpna 2017 23:58 - New Haven
(Aktualizováno: 27. srpna 2017 00:08)

Nenasazená australská tenistka Darja Gavrilovová vyhrála turnaj v New Havenu, který byl generálkou na poslední grandslam sezóny US Open. Třiadvacetiletá hráčka ruského původu porazila ve finále druhou nasazenou Slovenku Dominiku Cibulkovou 4:6, 6:3, 6:4 a získala první turnajový triumf na okruhu WTA.

Favorizovaná rodačka z Bratislavy sice hned na úvod zápasu přišla o servis, ale vzápětí jej získala zpět. Díky dalším dvěma brejkům nakonec první sadu ovládla poměrem 6:4.

Druhý set však Cibulková po dvou ztracených podáních prohrála 3:6 a ve třetím nedokázala využít brejk na 4:3. Prvního letošního titulu se tak světová jedenáctka nedočkala.

Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková i Kristýna Plíšková vypadly v New Havenu v prvním kole.

Turnaj žen v New Havenu (tvrdý povrch, dotace 776 000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Gavrilovová (Austr.) - Cibulková (2-SR) 4:6, 6:3, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Dabrowská, Sü I-fan (4-Kan./Čína) - Bartyová, Dellacquaová (2-Austr.) 3:6, 6:3, 10:8.

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.