Rubriky:

Tenis

Živě

Federer je v Praze! Laver Cup bude mnohem víc než exhibice, ujišťuje fanoušky

18. září 2017 15:57 - Praha

Nevědět, o koho se jedná, možná byste ho přehlédli. Tenisový šampión Roger Federer měl na sobě při příletu do Prahy potrhané džíny, červenou mikinu, černou bundu. Když ale se zápalem začal popisovat, jak se těší na Laver Cup, vyzařoval auru devatenáctinásobného grandslamového vítěze.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Vypadá to, že jste se na Prahu těšil opravdu hodně...
Byl jsem tu před pár měsíci propagovat Laver Cup v naději, že se vyprodají lístky. A ony se prodaly v rekordním čase. Být zpátky pár dnů před startem je fajn. Těším se na kurt, protože vím, že se chystají nějaké speciality. Prahu miluju a nemůžu se dočkat, až si tady zahraju.

Pro tenisové fanoušky půjde o unikátní záležitost, jak Laver Cup vnímáte vy sám?
Doufám, že budeme mít takovou tenisovou party s nejlepšími hráči světa. Pro všechny z nás bude výjimečné být v týmu s hráči jako jsou Rafa Nadal, Tomáš Berdych, i pro mě. Navíc budeme mít za kapitána Björna Borga. Vyhrát Laver Cup pro tým Evropy by pro mě znamenalo hodně.

Znáte detailně svůj program?
Budu samozřejmě trénovat, moc jsem toho od US Open nenahrál, spíš jsem odpočíval a poslední týden se věnoval fyzičce. Těším se na setkání s Rodem Laverem a všemi hráči. Pak máme oficiální večeři. A taky chci strávit čas s ostatními, budovat týmový duch a ujistit se, že budeme připraveni na pátek.

Rodina vás bude doprovázet?
Ano, manželka už se těší. Možná mi i něco přeloží. Myslím, že jako původem Slovenka rozumí všemu. Je taky nadšená z toho, že bude v Praze

V jakém stavu jsou vaše bolavá záda?
Už je to dobré. Bylo pro mě důležité si pořádně odpočinout. Na US Open jsem byl celý rozlámaný, unavený. Bolelo mě skoro celé tělo. Teď už se cítím mnohem líp.

Máte představu, kolik zápasů byste chtěl na Laver Cupu odehrát?
Ještě ne. Ale tohle by mělo být především na našem kapitánovi. Já mu jen můžu dát všechny informace, jak se cítím. Pokud budu mít pocit, že týmu budu užitečný, určitě nastoupím. Pokud bude hrát někdo v trénincích lépe a ukáže lepší formu, tak ať nastoupí on. Doufám, že bych si mohl zahrát debla s Rafou a alespoň jeden singl. Uvidíme, který den na mě vyjde, protože sem bude vstupovat i taktika.

Mohou se hráči v závěru sezóny vydat ze sil na akci, která připomíná exhibici?
Sezóna je dlouhá a náročná, proto se Laver Cup hraje jen tři dny a myslím, že žádný hráč nebude muset nastoupit každý den. Měli bychom to všichni jednoduše zvládnout. Pro nás je tvrdé, když hrajeme třeba pět dnů v týdnu po dobu měsíce. Bude to ale určitě mnohem víc než exhibice, protože jsme tu na počest Roda Lavera. A kapitán týmu světa John McEnroe také určitě nebude chtít prohrát.

Co na Laver Cup říkají další hráči?
Třeba Sam Querrey se zajímal, co ho čeká. Bylo to hodně ve srandě, ale o víkendu to bude mnohem vážnější. Hodně jsme to probírali i s Rafou a s Tomášem. Taky s Čiličem a s Thiemem. Jsem nadšený, že máme tak silný tým a podpoříme jeden druhého.

Takže cíl je jasný...
Měl by být. Nepřijeli jsme prohrát, ale vyhrát. Chceme hrát dobře a bylo by skvělé vyhrát první Laver Cup v historii pro Evropu.

S Nadalem jste letos získali každý po dvou grandslamech, máte jasno, komu vlastně letošní rok patří?
Je to trochu jako v roce 2006, ale o jedenáct let později. Byl jsem nadšený, že Rafa vyhrál US Open. Myslím, že pro nás oba jsou dva grandslamové tituly velkým překvapením. Zranění ostatních hráčů nám možná pomohlo, ale i tak je to pro nás sezóna snů. Teď ji můžeme dokončit ve velkém stylu tady a na dalších turnajích. Už se na Rafu těším, že mu pogratuluju osobně.

Bude zvláštní být s Nadalem v jednom týmu?
Trochu. Měli jsme spolu velké bitvy a je skvělé ho mít konečně na své straně sítě, třeba ve čtyřhře nebo ho jen podporovat a obdivovat jeho hru, osobnost. Bude to jiné po všech těch letech fandit Rafovi.

Takže na spoluhráče do čtyřhry se vás ptát ani nemusíme...
Přemýšlel jsem, jaký pár by pro nás byl nejlepší. Rád bych si zahrál s Rafou, ale i s Tomášem Berdychem můžeme vytvořit dobrý pár. Bude zajímavé, co kapitán Borg vymyslí. Jsou jen tři debly, tak musíme zvolit nejlepší možnosti.

bum, Sport.cz, Právo

Eurosport Sie, Strýcová - Krejčíková, Siniaková Vsadit zítra 04:00
20200129T04:00:00+0100
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová vs. Krejčíková, Siniaková
Sie, Strýcová
Krejčíková, Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.