Rubriky:

Tenis

Zraněná švýcarská jednička Bacsinszká ukončila sezónu

24. září 2017 15:22

Švýcarská tenistka Timea Bacsinszká kvůli přetrvávajícím problémům s rukou ukončila sezonu. Bývalá světová devítka naposledy hrála ve Wimbledonu, ale další turnaje už neplánuje a podrobí se drobné operaci. Příští sezónu chce stihnout od začátku, na počátku února by pak měla být jedničkou Švýcarek pro fedcupový zápas na půdě českých tenistek.

 

Robert Deutsch, Reuters

Osmadvacetiletá Bacsinszká pauzírovala kvůli bolestem v pravém zápěstí už na jaře několik týdnů. Pak se dostala do semifinále French Open, ale ve třetím kole Wimbledonu si zápěstí opět poranila a od té doby se věnuje léčbě.

"Ta, kterou jsem podstoupila za poslední měsíce, ale nebyla dostačující, abych se bolesti zbavila. Proto jsem se po diskuzích s odborníky a svým týmem rozhodla sezonu ukončit. Brzy mě čeká drobný chirurgický zákrok, a pokud vše půjde podle plánu, vrátím se hned na začátku roku," napsala na facebook tenistka, jíž nyní patří v žebříčku 34. místo.

Předčasně ukončit tenisový rok musela už před dvěma lety. Do budoucna ale vítězka čtyř turnajů ve dvouhře a stejného počtu ve čtyřhře hledí s optimismem. "Čas bez tenisu je pro mě příležitostí začít dříve s fyzickou přípravou, abych se vrátila ještě silnější," dodala.


Eurosport 7:6, 7:6 Pavljučenkovová - Ka. Plíšková 7:6, 7:6   konec
20200125T01:00:00+0100
Pavljučenkovová vs. Ka. Plíšková
Pavljučenkovová vs. Ka. Plíšková
Pavljučenkovová
Ka. Plíšková
Eurosport Sakkariová - Kvitová   zítra 02:00
20200126T02:00:00+0100
Sakkariová vs. Kvitová
Sakkariová vs. Kvitová
Sakkariová
Kvitová

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.