Berdych má s Nadalem lepší bilanci než Federer

11. srpna 2006 11:37 - TORONTO

Tomáš Berdych je rád, že se na turnaji v Torontu nebude hrát tradiční finále nejlepších dvou tenistů světa Rogera Federera a Rafaela Nadala. Sám se o to na podniku série Masters postaral tím, že ve třetím kole vyřadil španělského tenistu.

Český hráč Nadala porazil podruhé za sebou a ve vzájemných zápasech s ním má pozitivní bilanci 2:1. Tím se nemůže v současnosti pyšnit ani Federer, který především kvůli neúspěchům na antuce s Nadalem ve vzájemných zápasech prohrává 2:6.

Berdych si nemyslí, že by zkazil radost tenisovým fanouškům, kteří se už v Torontu pomalu začínali těšit na finále gigantů. "Nevím, jestli bych jako divák chtěl vidět každý týden finále Nadal - Federer. Myslím, že je dobré, když jsou taky nějaká jiná finále," řekl novinářům. "Doufám, že mohu vyhrát ještě pár dalších zápasů a možná budu s Rogerem ve finále," poznamenal.

Český tenista už v zápasech s nejlepšími hráči současnosti uspěl několikrát, například Federerovi na hrách v Aténách zmařil sen o olympijském triumfu. Klíčem k úspěchu podle něj je, že k těmto utkáním přistupuje jako k jakýmkoliv jiným. "Myslím, že když jdou na kurt Nadal nebo Federer, spousta jejich soupeřů si myslí, že už prohrávají o set, protože se jich bojí. Myslí si, že proti nim stojí bohové nebo něco takového," popsal hlavní problém ostatních tenistů.

Nadalovi nepomohla pauza

V září jednadvacetiletý Berdych je navíc vrstevníkem o necelý rok mladšího Nadala. "Znám ho dobře a hráli jsme spolu v juniorech, takže nemám žádný důvod, abych se ho bál. Prostě se jenom soustředím na svůj výkon a hraju co nejlépe," dodal aktuálně čtrnáctý hráč světového žebříčku.

Nadal v Torontu prošel prvními dvěma koly bez ztráty setu, ale na Berdycha nestačil. Poprvé od března tak letos nepostoupil do finále turnaje kvůli jiným než zdravotním důvodům.

Jeho výkon prý ovlivnila i dlouhá pauza, protože od prohraného wimbledonského finále nestartoval na žádném turnaji. "To je riziko, když si dopřejete dlouhý odpočinek. Ale i kdybych hrál v Bastadu nebo ve Stuttgartu, mohl bych sem přijet a prohrát s Berdychem. Nemůžu hrát každý týden ve finále. Prohrál jsem ve třetím kole s velmi dobrým tenistou," řekl po utkání druhý hráč světa.

ČTK

  2:6, 1:6 Muguruzaová - Kvitová 2:6, 1:6 konec
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: