Roddick vyhrál v přípravě na US Open turnaj v Cincinnati

20. srpna 2006 22:02 - CINCINATTI/MONTREAL

Týden před startem posledního grandslamu sezóny US Open potvrdil formu americký favorit Andy Roddick vítězstvím na turnaji Masters v Cincinnati. V dnešním finále dvou bývalých světových jedniček porazil Španěla Juana Carlose Ferrera 6:3, 6:4 a radoval se z prvního titulu v letošním roce.

Roddick od začátku Ferrera drtil a s pomocí sedmnácti es ukončil finálový zápas už po 70 minutách. Španělského soupeře porazil i před třemi lety na cestě za titulem na US Open. Trofejí za prvenství na okruhu ATP má Roddick po dnešku celkem jednadvacet.

O titul z tenisového turnaje v Montrealu se utkají Švýcarka Martina Hingisová a Ana Ivanovičová ze Srbska. Třináctá nasazená Ivanovičová v neděli porazila v druhém semifinále turnajovou devítku Dinaru Safinovou z Ruska 6:1, 6:4.

Jejich zápas začal už v sobotu, jenže kvůli dešti byl ve druhém setu za stavu 4:3 pro Safinovou přerušen. V nedělní dohrávce vyhrála Ivanovičová tři gamy za sebou a postoupila.

Safinovou přesto mohou v Montrealu čekat ještě dva zápasy, protože se probojovala i do semifinále čtyřhry. Pokud by se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou postoupily do finále, hrály by o titul proti Martině Navrátilové a Nadě Petrovové.

Další časový plán turnaje zatím pořadatelé neupřesnili.

Cincinnati
Dvouhra - finále:
Roddick (9-USA) - Ferrero (Šp.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Björkman, Mirnyj (2-Švéd./Běl.) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 3:6, 6:3, 10:7.
Montreal
Dvouhra - semifinále:
Ivanovičová (13-Srb.) - Safinová (9-Rus.) 6:1, 6:4.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: