Heninová vyhrála po zranění Davenportové turnaj v New Havenu

26. srpna 2006 19:01 - NEW HAVEN

Belgičanka Justine Heninová-Hardenneová získala na turnaji v New Havenu 28. titul v kariéře. Druhé nasazené tenistce v sobotu vítězství ve finále usnadnily zdravotní problémy loňské šampiónky Lindsay Davenportové, která zápas za stavu 6:0 a 1:0 pro soupeřku vzdala.

Američanka, která by příští týden měla v prvním kole US Open nastoupit proti české tenistce Kláře Koukalové-Zakopalové, měla od počátku problémy s pravým ramenem. První set prohrála za 22 minut a poté si vzala čas na ošetření. Na kurty se ještě vrátila a zkusila pokračovat, po jednom gamu druhé sady ale zápas vzdala.

Čtyřiadvacetiletá Heninová inkasovala za pátý titul v sezoně šek na 95.500 dolarů. Davenportová, jež se na okruh vrátila po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním zad, získala prémii 51 tisíc z celkové dotace 600 tisíc dolarů.

"Vždycky je to těžké, když se vracíte. Chcete hrát co nejlépe, ale možná bylo ještě příliš brzy," řekla Američanka. Doufá, že se do startu US Open její stav zlepší. "Pokud se dostanu přes první kolo, tak by to mohlo být už lepší, protože budu mít mezi zápasy den volna," uvedla Davenportová.

Ženy: Dvouhra - finále:
Heninová-Hardenneová (Belg.) - Davenportová (USA) 6:0, 1:0 skreč.

ČTK

  1:6, 3:6 Pavljučenkovová - Kvitová 1:6, 3:6 konec
20210303T14:50:00+0100
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: