Rubriky:

Tenis

Čekala jsem, že Lucka bude hrát hůř, přiznala Plíšková. Co chystá na Šarapovovou?

31. května 2018 19:04 - Paříž

V bitvě dvou krajanek musela otáčet nepříznivé skóre. Karolína Plíšková si však se situací poradila a ve 2. kole tenisového French Open vyhrála 3:6, 6:4 a 6:1. Nyní se nejvýše nasazená česká hráčka chystá na Rusku Marii Šarapovovou.

 

Alessandra Tarantino, ČTK/AP

"Musím říct, že jsem čekala, že bude Lucka hrát hůř," řekla Plíšková o soupeřce, která se po čtvrtroční zdravotní pauze vrátila na kurty až minulý týden a hrála čtvrtý zápas.

Plíšková se nemohla trefit do returnu. "Servis dobře umisťuje, hodně trefuje lajny a nedostanete se do rytmu. A ještě je levačka, teď jsem s nimi nějaký čas nehrála. V Austrálii mi proti Lucce taky trvalo, než jsem si zvykla," připomněla Plíšková vzájemný duel s Šafářovou z lednového Australian Open, který taky vyhrála.

Plíšková uznala, že Šafářová byla dva sety lepší hráčkou. Ustála ale brejkbol v páté hře druhé sady a v desáté udeřila. Čistou hrou připravila soupeřku o podání. "Udělala chyby, které do té doby neudělala, a úplně v klidu jsem ji brejkla," oddechla si Plíšková a doplnila: "Pak se to na ní psychicky i fyzicky projevilo. Začala více chybovat a já jsem se cítila fyzicky výborně, mohla bych hrát dál a lépe a lépe," řekla.

Podobně jako loni zvládla Plíšková první dvě kola, ale za výkon se úplně nechválila. "Ale letos jsem měla těžší soupeřky," poukázala na Šafářovu a další krajanku Barboru Krejčíkovou, hráčku z kvalifikace, kterou vyřadila v prvním kole.

Při prvním duelu byla vykulená

Nejtěžší soupeřka přijde v dalším duelu. V sobotu nastoupí proti bývalé světové jedničce Marii Šarapovové z Ruska. "Budu muset přidat," tušila Plíšková.

Se Šarapovovou se střetla zatím jen jednou. Před třemi lety ve finále Fed Cupu v Praze prohrála ve dvou setech. "To jsem byla vykulená. Od té doby se udála spousta věcí," podotkla Plíšková. Zatímco Češka se loni na pár týdnů také stala první hráčkou světa, Šarapovová je rok zpět po trestu za doping a prodírá se vzhůru.

Šestadvacetiletá Plíšková nenadává na špatný los, který jí osmadvacátou nasazenou Šarapovovou přisoudil už ve třetím kole. "Tak to je. Jednou mám blbý los já, podruhé zase ostatní. Letos nemám losy úplně nejlepší, ale můžu ji porazit," věřila.

Šarapovová bude pálit

Chce se spolehnout na servis. Musí podávat lépe než zpočátku utkání se Šafářovou. "Budu na to sázet. Mám servis lepší než ona, jen musí fungovat. Ona umí dát hodně deblů (dvojchyb), na druhou stranu má tlak z returnů, když bych šla přes druhé podání. Ale dá se brejknout, protože buď zabije, nebo zkazí. Šance budou," řekla Plíšková.

Chystá se na duel nejspíše na centrálním dvorci s velkou pozorností. "Musím být ready. Bude to na mě pálit a každá šance bude vzácná," tušila Plíšková.

ČTK, Sport.cz

  7:6, 2:6, 4:6 Šarífová - Ka. Plíšková 7:6, 2:6, 4:6   konec
20200929T11:00:00+0200
Šarífová vs. Ka. Plíšková
Šarífová vs. Ka. Plíšková
Šarífová
Ka. Plíšková
  Strýcová - Krejčíková   dnes 11:00
20200930T11:00:00+0200
Strýcová vs. Krejčíková
Strýcová vs. Krejčíková
Strýcová
Krejčíková
  Pavljučenkovová - Siniaková   dnes 13:00
20200930T13:00:00+0200
Pavljučenkovová vs. Siniaková
Pavljučenkovová vs. Siniaková
Pavljučenkovová
Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.