Rubriky:

Tenis

Úplatky v tenise? Mně nabízeli statisíce, přiznal český grandslamový vítěz

4. června 2018 14:58 - Praha

Na svém kontě má dva grandslamové tituly ve čtyřhře, v deblovém žebříčku se vyšplhal na páté místo, hrál na turnajích nejvyšší kategorie. A právě zde se dnes již bývalý český tenista Lukáš Dlouhý setkal se sázkařskou mafií. "Nabízeli mi pětimístnou částku v eurech, abych ovlivnil zápas," uvedl v rozhovoru pro Seznam Zprávy bývalý český reprezentant.

Seznam zprávy

Se sázkami na zápasy se ITF i další tenisové federace potýkají již řadu let, ve větší míře se však tyto problémy objevovaly na turnajích nižší úrovně. Jak však potvrdil Lukáš Dlouhý, stranou nezůstávají ani klání nejvyšší kategorie.

„Je to už hodně dávno, ale stalo se to. Přišli za mnou a nabízeli mi pětimístnou částku v eurech, abych ovlivnil zápas. Bylo to na turnaji nejvyšší kategorie ATP," připustil tenista.

A jak podle píseckého rodáka sázkařská mafie postupuje? „Dříve bylo časté, že s týmem hráče cestovali také lidé, kteří vynášeli informace a sami také sázeli. Myslím, že je v tenise stále mnoho cinklých sázek," říká dvojnásobný grandslamový šampión.

S úplatky se setkal i Berdych

Na rozdíl od jiných se však Dlouhý do podobných trablů nedostal. „Ten, kdo se do toho pustil, měl poté velké problémy a těžko se z toho dostával," dodává.

Dlouhý však zdaleka není jediný český hráč, který takovou nepříjemnou skutečnost zažil.

Před čtyřmi lety se do podobné situace dostal i Tomáš Berdych. "Dostávám šílené zprávy! Rád bych vám řekl, že můj vztah k sázení je 0. Nezajímá mě a nikdy zajímat nebude! Neznám a nechci znát systém a principy sázení! Tak dost!" reagoval tehdy naštvaný tenista na Facebooku.

Sport.cz

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.