Rubriky:

Tenis

Bývalá tenisová jednička Buenová má rakovinu, její stav je vážný

6. června 2018 08:54 - Sao Paulo

Bývalá světová tenisová jednička Brazilka Maria Buenová má rakovinu jazyka a je ve vážném stavu hospitalizována v nemocnici v Sao Paulu.

 

Profimedia.cz

Osmasedmdesátiletá vítězka sedmi grandslamových turnajů ve dvouhře podle televize Globo, pro kterou řadu let pracovala jako tenisová expertka, odmítla další léčbu chemoterapií a podstupuje imunoterapii. Nádorové onemocnění lékaři diagnostikovali u Buenové v loňském roce a nyní se rakovina rozšířila.

Rodačka ze Sao Paula je nejúspěšnější brazilskou tenistkou všech dob. Ve dvouhře vyhrála třikrát Wimbledon a čtyřikrát US Open. Dalších jedenáct titulů získala na grandslamech v dámské čtyřhře a jeden v mixu. Čtyřikrát zakončila rok v čele světového žebříčku. V roce 1978 byla uvedena do tenisové Síně slávy.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.