Rubriky:

Davis Cup

Česká radost! Veselý vyhrál a poslal tenisty do finálového turnaje Davisova poháru

7. března 2020 17:16 - Bratislava
(Aktualizováno: 7. března 2020 22:37)

Hotovo! Čeští tenisté postoupili do finálového turnaje Davisova poháru v Madridu, když vyhráli v kvalifikaci nad Slováky 3:1. Rozhodující bod získal Jiří Veselý, který zvítězil v úvodní sobotní dvouhře nad Andrejem Martinem po setech 4:6, 7:5 a 7:5. V sobotu se nejprve hrála čtyřhra, kde české duo Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář podlehlo zkušeným deblistům Filipu Poláškovi a Igoru Zelenayovi dvakrát 4:6. Nakonec se ale v Bratislavě radují Češi.

 

Václav Šálek, ČTK

Česká dvojice, v součtu o 30 let mladší než jejich slovenští soupeři, dostala na bratislavské antuce překvapivě v nominaci přednost před Jiřím Veselým a Lukášem Rosolem, kteří v pátek zvládli dvouhry ve dvou setech.

Kolář prožil daviscupovou premiéru, Forejtek hrál poprvé za reprezentaci čtyřhru. V devátém gamu druhé sady ještě odvrátili pět mečbolů, ale Polášek bezpečně duel doservíroval.

Český tým - (zleva) Vít Kopřiva, Lukáš Rosol, Jiří Veselý, kapitán Jaroslav Navrátil, Zdeněk Kolář a Jonáš Forejtek slaví postup na turnaj do Madridu.

Václav Šálek, ČTK

O postupu českých tenistů rozhodl Jiří Veselý, který vydřel výhru v souboji jedniček nad Andrejem Martinem. Slovenský tenista vyhrál první set 6:4 a v tom následujícím vedl 5:2, čeští fanoušci už se nejspíš smiřovali s tím, že se půjde do rozhodující dvouhry. Veselý ale zabral a pěti hrami za sebou sadu získal ve svůj prospěch. "Bylo to neuvěřitelné," usmíval se český hrdina.

Ve třetím dějství se Veselý dál rval o každý míč, na slovenského tenistu pak ale nejspíš v závěru dolehla nervozita. Vedl totiž 5:4 a byl krůček od vítězství. pak ale dění na kurtu ovládl Veselý. Získal tři hry v řadě a odstartoval českou radost na bratislavské antuce. Čeští tenisté se mohou těšit na finálový turnaj do Madridu. Veselý poprvé v Davis Cupu vyhrál obě dvouhry, v pátek porazil ve dvou setech Jozefa Kovalíka.

"Utekl jsem z mečbolu, takže to byl víkend jak z pohádky s třešničkou na dortu. Po všech trablech, které jsem v Davis Cupu měl a trápil se v něm, tak tohle je neuvěřitelný. Měl jsem i štěstí a jsem moc rád," radoval se Veselý v České televizi.

"V koncovce jsem si věřil, mám v poslední době odehráno hodně zápasů," těsných utkání, vydržel jsem klidný a v závěru udrel nervy na uzdě," řekl Veselý, který odvrátil několik mečbolů i na cestě za titulem letos na turnaji v Puné.

Jiří Veselý z České republiky a kapitán české reprezentace Jaroslav Navrátil se radují z celkového vítězství.

Václav Šálek, ČTK

"Jirkovi jsem pořád věřil, protože v poslední době odehrál těžká utkání. Jirka to ustál, utekl z mečbolu a tohle je v Davis Cupu jeho životní zápas. On si to zasloužil za ty roky, co se mu nedařilo, co všichni tvrdili, že není týmový hráč. Dneska to ukázal a posunul Česko do Madridu," řekl kapitán Jaroslav Navrátil.

Finálový turnaj Davis Cupu se bude hrát v Madridu 23. až 29. listopadu. Loňské semifinalisty Španělsko, Kanadu, Británii a Rusko a držitele divokých karet Francii a Srbsko doplní dvanáct týmů z kvalifikace, přičemž jistotu už po dnešku mají Německo, Švédko, Rakousko, Austrálie, Itálie, Kazachstán a Ekvádor.

Davis Cup
Slovensko - Česko 1:3
Polášek, Zelenay - Forejtek, Kolář 6:4, 6:4
Martin - Veselý 6:4, 5:7, 5:7
Zápas Kovalík - Rosol se již hrát nebude

Rosol se pustil do kapitána Davis Cupu. Proč jsem nebyl v týmu? Elegantně se to zametlo

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Davis Cup 2020

Filtr článků - Davis Cup


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.