Rubriky:

Davis Cup

Navrátil je před losem Davis Cupu pokorný a soupeře si nevybírá

11. března 2020 13:57 - Londýn/Praha

Čeští tenisté soupeře pro skupinu finálového turnaje Davisova poháru neřeší. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila bude při čtvrtečním losu v londýnském sídle ITF od 17:00 SEČ až v posledním třetím koši.

 

Václav Šálek, ČTK

"Z prvního koše dostaneme silného soupeře, ať to bude kdokoli. Nejde si vybírat. Budeme pokorní," řekl ČTK kapitán Navrátil. Upozornil, že v Madridu se bude hrát až za osm měsíců na konci listopadu.

"To je strašně dlouhá doba. Los bude jedna věc a druhou je, kdo opravdu přijde. Někdo se rozehraje, jiný zraní, takže nemá cenu případné soupeře rozebírat. Proto prioritu nemám," uvedl Navrátil.

Česká radost! Veselý vyhrál a poslal tenisty do finálového turnaje Davisova poháru

Nejvýše nasazené týmu už mají předem určené skupiny. Češi se mohou objevit ve skupině A s obhájci titulu Španěly, v béčku s Kanadou, céčku s Francií, déčku s Chorvatskem, éčku s USA či v efku se Srbskem. K nim budou z druhého koše přilosovány Německo, Itálie, Velká Británie, Austrálie, Kazachstán a Rusko. Češi, kteří do finálového turnaje postoupili po víkendové výhře na Slovensku, jsou v třetím koši se Švédskem, Rakouskem, Kolumbií, Maďarskem a Ekvádorem.

Osmnáct účastníků bude rozděleno do šesti skupin. Jejich vítězové postoupí do čtvrtfinále, kde je doplní dvě nejlepší družstva z druhých míst.

ČTK

Časová osa: Davis Cup 2020

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.