Olympijský vítěz Zverev kvůli náročné sezoně vynechá Davisův pohár

11. srpna 2021 17:10 - Berlín

Německý tenista Alexander Zverev vynechá Davisův pohár, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Čerstvý olympijský vítěz uvedl, že si po náročné sezoně potřebuje odpočinout.

 

Fabian Bimmer, Reuters

"Jsem jenom člověk a potřebuji volno. Hrajeme od ledna do října, proto v listopadu už hrát nebudu," citovala agentura AFP čtyřiadvacetiletého Zvereva.

Davisův pohár se bude hrát od 25. listopadu do 5. prosince v Innsbrucku a mezi 18 účastníky je i česká reprezentace. Do roku 2018 se týmová soutěž hrála průběžně přes celý rok a vyvrcholila finálovým zápasem.

Sestry Williamsovy a Keninová se odhlásily z turnaje v Cincinnati

Zverev by návrat k původnímu formátu uvítal. V takovém případě by o startu za reprezentaci neváhal. "Kdyby se vrátil původní formát, počítejte se mnou," prohlásil pátý hráč světa.

ČTK

Časová osa: Davis Cup 2021

Filtr článků - Davis Cup


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.