To už vážně nedáš! Soupeřka Kvitové pobavila French Open kuriozitou

3. října 2020 21:08 - Praha

Do zápasu proti osmnáctiletému kanadskému talentu Leylah Fernandezové vstupovala Petra Kvitová v roli velké favoritky. Mladičká soupeřka však dvojnásobnou wimbledonskou šampionku v prvním setu zpočátku převyšovala nejen skvělou hrou a pohybem, ale fanoušky u televizních obrazovek pobavila i jedním hodně úsměvným momentem.

 

Michel Euler, ČTK/AP

První hra patřila Petře Kvitové, pak však na kurtu jednoznačně vládla její o dvanáct let mladší soupeřka. Kanaďanka se dostala do vedení 5:1 a šla podávat na překvapivou výhru v úvodní sadě.

Za stavu 30:15 byla dva míčky od svého cíle, když přišel hodně netradiční moment. Petra Kvitová soupeřku zatlačila do velké defenzivy. Když rodačka z Montrealu vrátila těžký bekhendový úder, raketa ji vylétla z ruky.

Ani to jí však nezabránilo v tom, aby se po následném úderu Češky vrhla po míčku i s „holýma" rukama a především s úsměvem.

Leylah Fernandezová v zápase proti Petře Kvitové

Charles Platiau, Reuters

Ten talentovanou tenistku však brzy přešel. Česká favoritka výrazně zlepšila hru, svou soupeřku tlačila do těžké defenzivy a sadu po velkém obratu vyhrála 7:5

Psychickou výhodu už Kvitová nepustila. Mladičké Kanaďance dovolila další game až za stavu 3:0 ve druhém setu a utkání dovedla do klidného konce k vítězství 7:5, 6:3.

Česká bojovnice! Kvitová po velkém obratu slaví na French Open postup do osmifinále

pan, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: