Sázkařský skandál na French Open? V podezření je ženský debl

6. října 2020 09:36 - Paříž/Praha

Zasáhl tenisové French Open v Paříži skandál spojený se sázením? Podle webu německého deníku Die Welt bylo údajně zmanipulováno utkání čtyřhry žen.

 

Alessandra Tarantino, ČTK/AP

Jde o zápas 1. kola ze 30. září mezi rumunským párem Patricia Maria Tigová, Andrea Mituová a rusko-americkou dvojicí Jana Sizikovová, Madison Brengleová. Podezření vyvolala pátá hra druhého setu za stavu 6:7, 2:2, v níž Sizikovová na servisu vyrobila dvě dvojchyby a i další údery odehrála prachbídně (viz vložené video). Výsledkem byla čistá hra rumunského dua, které také po výsledku 7:6, 6:4 postoupilo dál.

Na zápas podle Die Welt přibývalo rychle nezvyklé množství sázek, podle zdroje německého listu šlo o statisíce eur. "Uzavřené sázky byly velmi vysoké, neobvykle vysoké. Řádově to bylo několik desítek tisíc eur," řekl agentuře AFP zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Podezřelé souvislosti už začaly vyšetřovat francouzské úřady ve spolupráci s Jednotkou pro bezúhonnost tenisu (TIU). Přinejmenším jedna z hráček prý byla zapojená do podvodu, bližší podrobnosti však zatím nebyly zveřejněny.

mm, Sport.cz

Časová osa: French Open 2021

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..