Živě

Zverev se během semifinále ostře pustil do rozhodčího: Tohle mi vůbec neříkej, běsnil

12. června 2021 13:46 - Paříž
(Aktualizováno: 12. června 2021 13:57)

Čtyřiadvacetiletý Němec Alexander Zverev v semifinále French Open podlehl Řekovi Stefanosu Tsitsipasovi v těžkém pětisetovém zápase. A emoce se v něm v průběhu třetího setu pořádně vařily. Důvodem byl sporný moment v průběhu třetí sady, kdy hlavní rozhodčí přiřkl bod jeho soupeři. Podle rodáka z Hamburku neoprávněně.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Zverev prohrál první dva sety, ačkoliv ve druhém vedl nad soupeřem 3:0. O dva roky mladší Řek dokázal set otočit a zvýšit si náskok. Ve třetím setu se dostal čtyřiadvacetiletý Němec do vedení 5:3 a při podání Tsitsipase došlo ke sporu, který mohl ovlivnit skóre utkání.

Při podání Tsitsipase za stavu 15:15 došlo k ohlášení autu od čárového rozhodčího ve stejnou chvíli, kdy Zverev odehrál míček, který skončil v síti. Hlavní rozhodčí Renaud Lichtenstein sestoupil z umpiru a šel zkontrolovat stopu.

Němec s ruskými kořeny Alexander Zverev cítí bezmoc a křivdu v semifinále French Open.

Christophe Ena, ČTK/AP

Dle jeho názoru se jednalo o dobrý míček, tudíž zrušil zahlášený Aut a udělil bod Tsitsipasovi, který se tak dostal do vedení 30:15. To nenechalo německého tenistu v klidu.

Zverev cítil křivdu, protože podle jeho názoru ho ovlivnil výkřik čárového rozhodčího a dožadoval se tudíž opakování výměny. "Vůbec mi neříkej, že zahlášený aut přišel před odehráním," zuřil Zverev. „Raketou jsem to zasáhl uprostřed výkřiku. Byl to vítězný úder."

Němec Alexander Zverev se hádá s rozhodčím behem semifinále v Paříži.

Christophe Ena, ČTK/AP

"Mohl jsem odehrát normálně. Říkáš mi, že jsem neměl šanci dát ten míč na kurt? To jsou kecy!"

Nakonec mu nezbývalo nic jiného než se smířit jak s rozhodnutím umpirového rozhodčího, tak i s porážkou v semifinále French Open, ve kterém podlehl 2:3 (3-6, 3-6, 6-4, 6-4 a 3-6).

nik, Sport.cz

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..