Rubriky:

US Open

Šílená statistika české hvězdy. Co zlomilo Plíškové na US Open vaz?

2. září 2019 12:11 - Praha

Esová královna. Tak se pro její drtivý servis přezdívá české tenisové hvězdě Karolíně Plíškové. Na podání patří světová trojka k nejobávanějším hráčkám na okruhu. Právě tento úder však osmadvacetiletou tenistku do velké míry zradil během prohraného osmifinálového zápasu US Open s Johannou Kontaovou (7:6, 3:6, 5:7).

 

Michael Owens, ČTK/AP

Devětatřicet es nastřílela Karolína Plíšková během čtyř zápasů na US Open. Z toho šestnáct v posledním mači s Kontaovou. A přesto právě servis byl důležitým faktorem porážky české hvězdy v osmifinálové bitvě.

Mít drtivý servis není ani zdaleka zárukou úspěchu, to si lounská rodačka názorně vyzkoušela ve Flushing Meadows už od prvního kola. V úvodním souboji s krajankou Martincovou o něj ve dvou setech přišla šestkrát, ve třetím s Jabeurovou čtyřikrát. Přesto to na postupy stačilo.

Karolína Plíšková při utkání s Britkou Johannou Kontaovou.

Kevin Hagen, ČTK/AP

Až do osudné bitvy s britskou hvězdou Johannou Kontaovou. Česká jednička si vlastní podání v dlouhém zápase nepodržela pětkrát, co jí však zradilo především, bylo druhé podání, respektive úspěšnost získaných bodů.

Proti výborně returnující Kontaové totiž z 31 výměn po druhém servisu vyhrála Plíšková jen sedm, což dává zoufalou úspěšnost 23 procent. Oproti tomu Britka se držela na 50 procentní hranici.

Johanna Kontaová slaví postup do čtvtfinále

Kevin Hagen, ČTK/AP

Světová trojka se mohla opřít o poměrně vysokou úspěšnost prvního servisu (68 procent), pokud však musela jít přes druhý, často byla nucena riskovat, což vyústilo v jedenáct dvojchyb a konečnou porážku po setech 7:6, 3:6 a 5:7.

"Myslím, že pojedu dál a budu čekat. Šancí mám dost. Doufám, že se mi všechno jednou sejde a grandslam vyhraju," uzavřela své letošní působení v New Yorku Plíšková.

Úspěšnost získaných bodů Plíškové po druhém podání   
KOLO SOUPEŘKA VÝSLEDEK ÚSPĚŠNOST PO 2. PODÁNÍ
4. kolo Kontaová 7:6, 3:6, 5:7 23%
3. kolo Džabúrová 6:1, 4:6, 6:4 33%
2. kolo Bolkvadzeová 6:1, 6:4 57%
1. kolo Martincová 7:6, 7:6 46 %
pan, Sport.cz

Časová osa: US Open 2019

Filtr článků - US Open


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..