Tenisová legenda ukázala směrem k rozhodčímu raketou tak, jako kdyby šlo o zbraň. Teď bude platit

2. září 2019 17:56 - New York/Praha

I legenda může někdy uklouznout. Během utkání druhého kola mužské čtyřhry na US Open mezi dvojčaty Bryanovými a Robertem Carballesem Baenou s Federicem Delbonisem ukázal Mike Bryan směrem k lajnovému rozhodčímu raketou způsobem, jako kdyby byl jeho tenisový instrument zbraň. A nyní bude za své chování pykat.

 

Sarah Stier, ČTK/AP

Jednačtyřicetiletý Mike během utkání, které později bratři vyhráli, otočil svoji raketu a ukázal s ní směrem k rozhodčímu poté, co jestřábí oko, které si Bryanovi vzali, opravilo chybný výrok sudího. Tenista se za své jednání už omluvil.

„Vyhráli jsme bod a moje gesto mělo být humorné," řekl Bryan v prohlášení, které otiskl New York Times. „Ale vzhledem k nedávným zprávám a politickému klimatu chápu, že může být toto gesto vnímáno jako necitlivé. Slibuji, že už nic takového neudělám," dodal tenista.

Aktuální situace v USA opravdu není na takovéto žertíky ideální. Na území Spojených států se letos odehrálo hned několik masových střeleb, během té poslední v Texasu zemřelo v sobotu sedm lidí.

Ani přes svou omluvu se Bryan trestu nevyhnul. Za gesto podle BBC Sport dostal pokutu 10 000 dolarů, tedy asi 235 tisíc korun.

Dvojčata Bryanova jsou ve světě tenisové čtyřhry legendárním pojmem. Společně bratři vyhráli více než stovku turnajů v deblu, a to včetně těch úplně nejcennějších. Triumfovali na všech čtyřech grandslamech - ve finále nejslavnějších turnajů společně ve čtyřhře uspěli šestnáctkrát, další dva tituly pak získal Mike na Wimbledonu 2018 a US Open v tomtéž roce po boku dalšího Američana Jacka Socka.

bak, Sport.cz

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..