Rubriky:

US Open

Na US Open nakonec budou hrát i tenisté na vozíku

24. června 2020 21:31 - New York

Organizátoři tenisového US Open po kritice svého původního rozhodnutí přece jen zařadí do okleštěného programu turnaj vozíčkářů. Americká tenisová asociace (USTA) původně chtěla soutěž handicapovaných tenistů letos vyřadit v rámci opatření proti šíření koronaviru.

 

Twitter@christophclarey

Rozhodnutí USTA přišlo pět dnů poté, co asociace přiznala chybu, že svůj záměr vynechat je s vozíčkáři neprodiskutovala. "Dnešní rozhodnutí jsme udělali po mnoha virtuálních jednáních během posledního týdne se sportovci na vozíčku a Mezinárodní tenisovou federací," uvedla USTA.

Mezi nejhlasitějšími kritiky původního rozhodnutí vynechat vozíčkáře z programu US Open byl paralympijský šampion Dylan Alcott z Austrálie, jenž ho označil za "nechutnou diskriminaci".

Promiňte, že nemůžu chodit! Tenisová megaakce čelí tvrdé kritice

US Open se uskuteční v New Yorku od 31. srpna do 13. září. Hrát se bude kvůli pandemii koronaviru bez diváků a za přísných hygienických i bezpečnostních podmínek. Bude také upravený program s cílem omezit na minimum počet účastníků - nebudou se hrát kvalifikace ani soutěže smíšených čtyřher a juniorů, pavouky deblových soutěží budou poloviční. V tradičním rozsahu, tedy pro 128 hráčů a hráček, se odehrají pouze dvouhry.

ČTK

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..