Rubriky:

US Open

Dva tenisté jsou kvůli kondičnímu trenérovi s covidem v karanténě

20. srpna 2020 08:48 - New York

Dva tenisté jsou v karanténě kvůli nakaženému kondičnímu trenérovi a přijdou o turnaj v New Yorku, který je náhradou za Masters v Cincinnati. Bez identifikace dotčených lidí o tom informovala Americká tenisová asociace (USTA). Jeden z hráčů, Argentinec Guido Pella, se ale s karanténou svěřil na sociálních sítích. Prozradil rovněž, že pozitivně testovanou osobou je jeho kondiční trenér Juan Manuel Galvan.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Dva tenisté s ním byli v blízkém a dlouhém kontaktu, což je poslalo do karantény. V té skončil i Pellův trenér José Acacuso. "Ten s ním cestoval ve stejném letadle a bydlel s ním na pokoji," doplnil pětatřicátý hráč světa na instagramu.

Pella i kouč přitom byli negativní. "Nic zvláštního nepociťujeme. Ale pořadatelé mě vyřadili z turnaje. I můj kondiční trenér je bezpříznakový," popisoval.

Kolem US Open byl jeden pozitivní na koronavirus, není to hráč

Nyní bude obden chodit na testy. Pokud vše půjde dobře, mohl by po karanténě stihnout grandslamové US Open. To v areálu ve Flushing Meadows začne 31. srpna.

Halepová se kvůli obavám z koronaviru vzdala účasti na US Open

Americká ESPN a jihoamerická média spekulují o tom, že druhým tenistou v karanténě je 94. hráč světa Hugo Dellien z Bolívie. Ten je totiž dalším svěřencem kondičního trenéra Galvana.

ČTK

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..