Djokovič znovu šokuje: Zraněná rozhodčí? Nemůžu zaručit, že už to neudělám!

14. září 2020 14:56 - Praha

Byl to moment, který zůstane jedním z těch hlavních právě skončeného US Open. Vyloučení Novaka Djokoviče z osmifinálového souboje s Pablem Carreňou Bustou poté, co neúmyslně trefil čárovou rozhodčí do krku, vyvolalo obrovskou vlnu diskusí a rozporuplných reakcí. A světová jednička přidala další pořádně horké polínko do ohně. „Nemůžu zaručit, že se to nebude opakovat,“ šokoval hvězdný Srb.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

Odehrál pětadvacet zápasů, ani jednou nebyl poražen. Až inkriminovaný moment z osmifinálového duelu vystavil Djokovičovi stopku k útoku na osmnáctý grandslamový titul. Srbská legenda se od té doby k nešťastnému momentu nevyjadřovala, ženě se omluvila jen prostřednictvím sociálních sítí.

Své mlčení Djokovič prolomil až nyní. „Ten moment ve mně zůstane po zbytek života, byla to obrovská chyba a moc toho lituju,“ říkal Srb před turnajem v Římě, který mu slouží jako příprava pro blížící se French Open.

„Něco takového se mi stalo poprvé v životě. Ano, už jsem měl v minulosti štěstí, že jsem nikoho nezranil, ale tak je to i u celé řady jiných hráčů. Je jedno, jestli jsem si vyloučení z turnaje zasloužil, nebo ne, prostě to musím akceptovat,“ pokračoval Srb v rozhovoru pro italská média.

Novak Djokovič zasáhl rozhodčí na US Open tenisákem a byl z grandslamové akce vyloučen.

Danielle Parhizkaran, Reuters

Svým následným vyjádřením však třiatřicetiletá legenda dost překvapila. „Nemůžu slíbit nebo garantovat, že se něco takového nebude v mém životě už nikdy opakovat. Budu dělat všechno možné, abych se tomu vyhnul, ale možné je všechno,“ říkal sedmnáctinásobný grandslamový šampion.

Tohle si nezasloužila

Poté se ještě k nešťastnému momentu vrátil. „Po zápase jsem za rozhodčí šel a ptal se jí, jestli je v pořádku a není zraněná. Řekl jsem jí, že mě to strašně mrzí a že si něco takového nezasloužila,“ pokračuje Djokovič.

„Ale už je to pryč, jsem rád, že můžu startovat na turnaji v Římě tak rychle po tom, co se stalo. Chci se zase soustředit na tenis a co nejlépe se připravit na French Open,“ uzavírá světová jednička.

Že jsem mohl někoho trefit? Ale taky mohlo začít sněžit, popíral Djokovič arogantně svůj nešvar

Djokovič má v Římě v prvním kole volný los, jeho soupeřem bude vítěz zápasu Sandgren - Caruso. Kvůli diskvalifikaci skončila Srbova letošní série neporazitelnosti, která trvala 29 zápasů. Také přišel o šanci na 18. grandslamový titul, jímž by se opět přiblížil svým největším rivalům Rogeru Federerovi (20) a Rafaelu Nadalovi (19), kteří na US Open nestartovali.

"Byla to pro něj škoda. Šanci měl," uvedl v Římě Nadal, jenž do Spojených států amerických necestoval kvůli trvající koronavirové pandemii. "Ale něco takového byste prostě neměli dělat. Je důležité se na kurtu ovládat," dodal Španěl.

Skvěle! Postupuje i Bouzková, Strýcovou čeká souboj s Karolínou Plíškovou

Antukový král Nadal se vzhledem k vynechanému restartu sezony v USA vrací na kurty poprvé od února. Jeho soupeřem bude shodou okolností Djokovičův "přemožitel" z New Yorku Carreňo. "Hraje teď skvěle, bude to dobrý test," řekl devítinásobný vítěz římského turnaje, do něhož stejně jako Djokovič a další favorité vstoupí v druhém kole.

pan, Sport.cz

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..