Na kvalifikaci tenisového US Open nebudou smět kvůli koronaviru diváci

13. srpna 2021 08:20 - New York

Na kvalifikaci tenisového US Open nebudou smět kvůli pokračující pandemii koronaviru do areálu Flushing Meadows diváci. Hlavní soutěž by se naopak podle plánů organizátorů měla hrát před plnými tribunami.

 

Mike Segar, Reuters

"Vzhledem k oblíbenosti kvalifikace US Open mezi fanoušky to bylo těžké rozhodnutí," uvedla Americká tenisová asociace (USTA). "Ale po konzultaci s místními zdravotními úřady a lékařským týmem US Open jsme usoudili, že je to tak správné, abychom zajistili zdraví a bezpečnost všech," dodala pořádající organizace, jež během kvalifikačních kol očekává v areálu více než 2500 lidí denně.

Už v červnu USTA uvedla, že pro hlavní soutěž od 30. srpna do 12. září umožní Flushing Meadows naplnit v plné kapacitě. US Open by tak mělo být prvním grandslamem s maximálním počtem diváků na tribunách od loňského Australian Open, jež se hrálo ještě před vypuknutím pandemie. Loni se newyorský turnaj konal před úplně prázdnými tribunami.

ČTK

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..