Sklapni, Johne! Navrátilová se ostře pustila do McEnroea kvůli vítězce US Open

13. září 2021 12:50 - New York/Praha

Famózní jízda Britky Emmy Raducanuové grandslamovým US Open nechává v tenisovém světě málokoho chladným. Osmnáctiletý talent dokráčel k zisku trofeje z kvalifikace a pochvalu si mladičká hráčka vysloužila od nejedné legendy tenisových dvorců. Není to přitom tak dávno, co ji podrobil během Wimbledonu tvrdé kritice držitel sedmi grandslamů ve dvouhře a nyní televizní expert John McEnroe. BBC jeho slova připomněla v rozhovoru s bývalou československou a později americkou hráčkou Martinou Navrátilovou. „Ona (Raducanuová) všechny tyhle kritiky hlasitě umlčela. Já říkám, držte huby! Vůbec nevíte, o čem mluvíte,“ pálila ostrými slovy vítězka 17 turnajů velké čtyřky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Do kvalifikace US Open vstupovala jako 150. hráčka světového žebříčku. Když zvedala Raducanuová nad hlavu pohár pro vítězku, měnily se už historické statistiky. Životní triumf získala jako první kvalifikantka historie i jako první tenistka, které se to povedlo při své druhé účasti na grandslamu.

Před necelým půl rokem na Wimbledonu skončila v kole čtvrtém. Odstoupila ze zápasu, měla dýchací potíže, v duelu se chytala za břicho. Televizní expert McEnroe tehdy prohlásil, že na osmifinále velkého turnaje „toho na ni bylo trochu moc" a že na takové situace není „dostatečně psychicky odolná". Teď se mu jeho kritika vrátila jako bumerang.

Realita může počkat. Raducanuová sepsala brilantní tenisovou sci-fi

Když jeho slova připomněla britská televizní stanice BBC v rozhovoru s Navrátilovou, bývalá světová jednička si vůbec nebrala servítky. „Myslím, že tito kritici už teď o jejím mentálním zdraví nikdy mluvit nebudou," dodala Navrátilová poté, co vyzdvihla přednosti britské tenistky.

Emma Raducanuová líbá trofej z US Open.

Seth Wenig, ČTK/AP

Svá slova Navrátilová později mírnila. Měla prý na mysli všechny kritiky, nejen bývalého amerického tenistu. S McEnroem má prý přátelský vztah.

Fanoušci následně McEnroea na sociálních sítích vyzvali, aby Raducanuové k triumfu ve Flushing Meadows pogratuloval. To se ale nestalo. „Zdá se, že někteří lidé zkrátka nedokážou přiznat vlastní chybu," poznamenal pak jeden z nich.

pb, Sport.cz

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..