Pořadatel Wimbledonu dá na boj s koronavirem přes milion liber

12. května 2020 19:22 - Londýn/Praha

Pořadatel tenisového Wimbledonu přispěje na boj s koronavirem částkou 1,2 milionu liber (přes 37 milionů korun). Podle agentury AP rozdělí All England Club peníze mezi zdravotnická zařízení a charitativní organizace.

 

Twitter

"I když se letos musíme obejít bez turnaje, naší hlavní prioritou je stále zdraví a pohoda všech, kdo stojí za Wimbledonem, i těch, které tato pandemie postihla. Pevně věříme, že Wimbledon má zvláště v takové krizi odpovědnost a možnosti podporovat dobročinnost a využijeme k tomu své zdroje," uvedl předseda klubu Ian Hewitt.

Legendární londýnský grandslamový turnaj se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční poprvé od druhé světové války. Díky pojištění organizátoři obdrží 100 milionů liber, přijdou však o očekávané příjmy ve výši 250 milionů liber.

Ve Wimbledonu byli mazaní. Proti pandemii se stihli pojistit, teď dostanou miliardy

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.