Úder roku? Tenista vytáhl ve Wimbledonu nevídaný kousek

Londýn/Praha

Úder, který aspiruje na ránu roku. Hned v prvním kole letošního Wimbledonu se o něj postaral francouzský tenista Gael Monfils. Proti australskému tenistovi O´Connellemu zahrál výstavní ránu mezi nohama.

Gael Monfils během zápasu prvního kola Wimbledonu proti australskému tenistovi Christopheru O´Connellemu

Francouz prohrál první set 4:6, v tom druhém ale hned v úvodu sebral soupeři podání a ujal se vedení 2:0. Ve třetím gemu vedl 15:0 a pak to přišlo. Po podání se přesunul na síť, kde odehrál míček neomylně mezi nohama.

Úder, který udivil všechny přítomné, jen Monfils zůstal v naprostém klidu, jako kdyby takový fiftýn zahrával pořád. Protáhl se a šel pokračovat. Druhý set pak dotáhl k vítězství 6:2.

Ve třetí sadě si oba tenisté drželi svá podání a o jejím vítězi tak musí rozhodnout až tiebreak, který se však kvůli dešti bude dohrávat až v úterý od 14 hodin.