Senzace ve Wimbledonu na český účet! Británie tleská nezkušené školačce

2. července 2021 09:58 - Londýn/Praha

Obrovské překvapení se zrodilo v závěru čtvrtečního programu tenisového Wimbledonu a bohužel bylo na účet české tenistky. Favorizovanou finalistku předloňského Roland Garros Markétu Vondroušovou vyřadila až 338. hráčka světa a držitelka divoké karty Emma Raducanuová po setech 6:2, 6:4. 18letá britská naděje stále nemůže uvěřit, jak se jí na nejslavnějším turnaji světa zatím daří.

 

Aeltc/david Gray, Reuters

Rodačka z kanadského Toronta přitom s kariérou teprve začíná a soustředí se především na studium. Stále ještě čeká na výsledky závěrečných zkoušek na střední škole A-levels, tedy jakési obdoby české maturity. Netají se tím, že je poctivá „šprtka" a že nesnese mít jiné známky než jedničky. Na dotaz novinářů, zda by raději samé jedničky ze zkoušek, nebo postup do čtvrtého kola Wimbledonu, přiznala, že by preferovala druhou volbu.

„Musím říct, že bych raději brala čtvrté kolo Wimbledonu. Každý, kdo mě zná, by se strašně divil, protože já jsem, co se týče známek ve škole, naprostý fanatik. I moji rodiče si myslí, že jsem šílená, když neakceptuji cokoliv jiného než jedničky. Neustále mám pocit, že musím naplnit očekávání, a proto tvrdě makám a mám na sebe vysoké nároky. To mně pomáhá i v tenisu," říká o sobě Raducanuová.

Britská senzace Wimbledonu Emma Raducanuová.

Adam Davy, Reuters

Postupem přes Vondroušovou už si v All England Clubu vydělala 115 tisíc liber, tedy v přepočtu kolem 3,5 milionu korun, což je čtyřnásobek toho, co vydělala dosud.

Krejčíková, Muchová i Siniaková postupují, Plíšková vypadla. Po zkratu balí i Vondroušová

„Je to neuvěřitelné. Jsem stále na začátku kariéry. Ty peníze určitě použiji na zaplacení těch nejlepších trenérů," má jasno, jak s narůstající výší svého konta naloží.

„Tenis je totiž dost drahý sport, protože člověk neustále cestuje a hraje týden co týden. Jsem každopádně moc vděčná za tuto příležitost, kterou jsem dostala. Snažím se ji co nejvíce vytěžit," děkovala pořadatelům za divokou kartu.

„Hrát před domácím publikem samozřejmě hodně pomáhá. Podpora je hodně hlasitá a fanoušci za mnou stojí. Navíc jdu na kurt s tím, že nemám co ztratit. Chci, aby publikum na mě mohlo být pyšné. Snažím si to co nejvíce užít a dostat se co nejdále. Přitom se cítím jako na prázdninách - neuvěřitelné," dělila se o své dojmy teenagerka, jíž přes sociální sítě gratuloval i slavný krajan Andy Murray.

Ve třetím kole se Raducanuová utká s Rumunkou Soranou Cirsteaovou.

roj, Sport.cz

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..