Rubriky:

Ostatní

Sportovci volili Samkovou. Ponese vlajku

6. února 2018 12:33 - Pchjongčchang

Na své první olympiádě získala zlato, na druhé se jí dostane cti být vlajkonoškou výpravy. Snowboardistka Eva Samková vyhrála hlasování sportovců a při pátečním slavnostním zahájení přivede český tým na plochu Olympijského stadiónu.

Sport.cz

Sotva se dorazila do Pchjongčchangu ubytovat, zastavil ji šéf české výpravy Martin Doktor s radostnou novinkou. „Fakt jo?" byla první reakce snowboardkrosové šampiónky. Pak ale přiznala, že měla drobné tušení... „Měla jsem tajné info od skokanů na lyžích, že pro mě hlasovali," usmívala se. „Takže všem sportovcům moc děkuju, je to velká čest," ujišťovala čtyřiadvacetiletá Samková. „Asi budu hodně nervózní," připouštěla.

https://www.facebook.com/olympijskytym/videos/1801990599824683/

V minulosti určovalo vlajkonoše vedení výpravy, Martin Doktor zavedenou praxi změnil. Od olympiády v Riu hlasují přes email sami sportovci. „Myslel jsem, že budou laxnější, ale zájem bývá velký," pochvaluje si Doktor, jenž sám českou vlajkou nesl při olympiádě v Sydney. V Riu měli sportovci šťastnou ruku, když zvolili pozdějšího zlatého medailistu Lukáše Krpálka.

Čeští vlajkonoši na ZOH 
Lillehammer 1994 Pavel Benc
Nagano 1998 Lubomír Buchta
Salt Lake City2002 Aleš Valenta
Turín 2006 Martina Sáblíková
Vancouver 2010 Jaromír Jágr
Soči 2014 Šárka Strachová

Hlasující měli výběr omezený na účastníky ceremoniálu, řada sportovců včetně Ester Ledecké či Martiny Sáblíkové se s ohledem na předpokládaný chlad či blízkost svých soutěží více než dvouhodinového zahájení neúčastní. Ve hře tak zůstalo 43 sportovců, Samková dostala více než tři čtvrtiny hlasů. Sama volila svého snowboardkrosového kolegu Jana Kubičíka.

„Jsem rád, že českou vlajku ponese olympijská vítězka. V Soči vyhrála i rychlobruslařka Martina Sáblíková, ale ta závodí hned druhý den po zahájení, a tak je naprosto pochopitelné, že se ceremoniálu nezúčastní," prohlásil Doktor.

sob (Pchjongčchang), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..