Rubriky:

Ostatní

Staromák ve varu! Nadšení fanoušci slavili se zlatou Ester

26. února 2018 13:43 - Praha
(Aktualizováno: 26. února 2018 17:49)

Úspěšní čeští sportovci se vrátili ze zimní olympiády v Pchjongčchangu domů. Dnes ve 13:30 dosedlo na Letiště Václava Havla letadlo i s dvojnásobnou zlatou medailistkou Ester Ledeckou, bronzovou Karolínou Erbanovou a hokejisty, kteří v souboji o bronz podlehli Kanadě. Ledecká se po příletu vypravila na pražské Staroměstské náměstí, kde oslavila svůj fenomenální úspěch spolu s fanoušky.

Sport.cz

Ledecká dorazila na tradiční místo oslav sportovních úspěchů v centru Prahy před pátou hodinou přímo z letiště. Na Staroměstském náměstí, kde před 20 lety slavili fanoušci s hokejisty jejich triumf na olympiádě v Naganu, se k ní připojila trojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková, která v Koreji přidala do své sbírky stříbro.

https://www.facebook.com/Sport.cz/videos/10160144625415644/

Sláva byla na pondělní odpoledne přichystaná i ve Vrchlabí, které do olympijského týmu "dodalo" hned tři superúspěšné rodáky - bronzovou rychlobruslařku Erbanovou, stříbrného biatlonistu Michala Krčmáře a bronzovou snowboardistku Evu Samkovou. Oslavit medailovou žeň do svého rodiště se hned z letiště vypravila Erbanová. "Přišli první," omlouvala svou neúčast na "Staromáku".

https://www.facebook.com/Sport.cz/videos/10160143737755644/

Čeští olympionici dohromady získali v Pchjongčchangu sedm medailí. Ledecká vybojovala senzační zlato v lyžařském super-G a o týden později triumfovala na snowboardu v paralelním obřím slalomu. Stala se tak teprve pátým sportovcem v historii zimních olympiád, který zvítězil ve dvou odlišných sportech. Na jedněch hrách se podobný kousek povedl naposledy před 90 lety na hrách ve Sv. Mořici Norovi Johanu Gröttumsbratenovi a Ledecká je vůbec první ženou, jež takového úspěchu dosáhla.

https://www.facebook.com/Sport.cz/videos/10160143587735644/

Stříbro vybojovala rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati 5000 metrů, která se po nedělním příletu na Staroměstské náměstí rovněž chystala, a biatlonista Krčmář ve sprintu. Bronzové medaile přivezly biatlonistka Veronika Vítková (sprint), snowboardkrosařka Samková a rychlobruslařka Erbanová (500 metrů).

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..