Ohňostroj i jablkovice. Olympijské hrdiny vítaly v mrazivém počasí stovky lidí

27. února 2018 20:18 - Jablonec nad Nisou

Navzdory mrazivému počasí přišly dnes olympioniky v Jablonci nad Nisou přivítat stovky lidí. Oslavovalo se s místní jablkovicí i ohňostrojem. Na podium na Horním náměstí nastoupilo 14 sportovců, kteří Česko reprezentovali na hrách v Pchjongčchangu. Byli mezi nimi biatlonisté jabloneckého klubu SKP Kornspitz i sáňkaři z nedaleké Smržovky. Největší aplaus sklidili oba medailisté z biatlonového sprintu Veronika Vítková a Michal Krčmář.

 

Radek Petrášek, ČTK

V minus deseti stupních zkrátili organizátoři rozhovory se závodníky na minimum. "Vždycky se najde nějaká chybička," poznamenal sedmadvacetiletý Krčmář, který díky bezchybné střelbě a rychlému závěrečnému kolu získal v Pchjongčchangu svoji první medaili z velké akce. Na vítězného Němce Arnda Peiffera ztratil jen 4,4 sekundy. Slibovat další medaili dnes nechtěl. "Buďme střídmí, buďme rádi za to, co je," řekl.

Vítková získala bronzovou medaili hned v úvodním závodu. "Na trati jsem se snažila bojovat, pak v cíli to bylo dlouhý čekání, protože jsem startovala hodně ze začátku, a byla jsem dost nervózní," přiznala devětadvacetiletá závodnice, která rozšířila svou sbírku olympijských medailí. Z olympiády v Soči měla už stříbro ze smíšené štafety.

Mezi olympioniky byl i Jaroslav Soukup, který na olympiádě v Soči před čtyřmi lety ve sprintu na deset kilometrů třetím místem vybojoval historicky první českou biatlonovou olympijskou medaili. I on byl tehdy členem stříbrné mixové štafety. V Jižní Koreji se musel spokojit se sedmým místem v mužské štafetě. Konec kariéry, který pak pětatřicetiletý závodník ohlásil, dnes v Jablonci potvrdil. "Je to stoprocentně poslední sezona, budu si užívat rodinu a děti," řekl.

Na hrách v Koreji získala česká výprava sedm cenných kovů. Vedle šampionky v lyžařském super-G a obřím slalomu na snowboardu Ester Ledecké přidala vedle Krčmáře stříbrnou medaili i rychlobruslařka Martina Sáblíková, bronz získaly s Vítkovou také rychlobruslařka Karolína Erbanová a Eva Samková ve snowboardcrossu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní