Samková byla na X-Games druhá, prohrála jen s Jacobellisovou

24. ledna 2014 20:10 - Aspen

Česká olympijská naděje Eva Samková skončila ve finále snowboardcrossu na zámořských extrémních hrách X-Games v Aspenu druhá za Lindsey Jacobellisovou z USA. Samková, která v zámoří závodila poprvé v kariéře, prohrála jen těsně a před hrami v Soči tak prokázala výbornou formu. Závod mužů vyhrál Američan Nate Holland.

 

Toyota ČR

Samková postoupila do hlavního závodu ze čtvrtého místa v kvalifikaci, v níž nestačila na Kanaďanku Dominique Maltaisovou a Jacobellisovou, které jsou před ní v čele Světového poháru, a další kanadskou závodnici Maëlle Rickerovou. Postup si zajistilo dvanáct ze 24 startujících.

Své semifinále dvacetiletá trojnásobná juniorská mistryně světa Samková vyhrála, když pět soupeřek předjela už na startu a vyhrála s obrovským náskokem. Ve finálové jízdě byla na startu rychlejší Jacobellisová, kterou sice vítězka dvou závodů Světového poháru v této sezoně dojížděla, ale v cíli zaostala zhruba o metr.

Jacobellisová vyhrála podeváté

Jacobellisová vyhrála X-Games už podeváté v kariéře a překazila tak Samkové možnost stát se první evropskou vítězkou v historii závodu. Třetí místo obsadila Norka Helene Olafsenová. "Ale pro mě je druhé místo super, parádně jsem si tady zatrénovala a splnilo to všechno, proč jsem sem jela," řekla ČTK Samková.

Před odletem dokonce hovořila o tom, že nehodlá nijak riskovat, a pokud by byla trať moc náročná, nezávodila by. Na to ale nedošlo. "Trať byla poloviční než normálně, ale sláva za ni. Bylo to v klidu, i ten poslední skok před cílem, který vypadal obří, ale byl super, strašně mě bavil a skákal se dobře," prohlásila Samková.

Jedinou chybou závodu byly starty, které se jí prý moc nedařily. Ani ten semifinálový, po kterém vedla. "Ten ve finále byl snad nejhorší na celým světě," litovala. "Snažila jsem se to dohánět a docela se mi to dařilo, ale už se nepovedlo vyhrát. Ale lepší to tady být nemohlo," pochválila se.

V Aspenu bude závodit ještě další česká olympijská naděje na snowboardu Šárka Pančochová v disciplíně slopestyle. Její soutěž je na programu v sobotu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..