Kasai by chtěl startovat za čtyři roky na své osmé olympiádě

4. února 2014 17:20 - Soči

Veterán skokanských můstků Noriaki Kasai má sice rekordní sedmý start na zimních olympijských hrách teprve před sebou, už ale plánuje účast na těch dalších. Jednačtyřicetiletý Japonec v Soči prohlásil, že by rád v roce 2018 v Pchjongčchangu znovu závodil.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"Budu se snažit, abych byl i na osmých olympijských hrách při tom," řekl dnes v ruském dějišti her populární skokan na lyžích. Kasai a ruský sáňkař Albert Demčenko budou prvními sportovci s účastí na sedmi zimních olympijských hrách.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz.

Kasai přitom bude i v Soči patřit, především na velkém můstku, mezi adepty na umístění na stupních vítězů. "Vyhrát nutně nemusím, ale budu bojovat o medaile," prohlásil Japonec, jenž se v lednu v rakouském Bad Mitterndorfu stal nejstarším vítězem závodu Světového poháru v historii.

První velký úspěch vybojoval Kasai už v roce 1992 v Harrachově, kde vyhrál mistrovství světa v letech. Pod pěti kruhy získal pouze jednu medaili, v roce 1994 v Lillehammeru byl členem stříbrného družstva na velkém můstku. Na domácích hrách v Naganu, kde Japonci vyhráli soutěž družstev, v týmu nebyl kvůli zranění.

Také o rok starší Demčenko má ve sbírce jedno olympijské stříbro, které získal v Turíně 2006. K jeho úspěchům patří tituly mistra světa i Evropy a také celkový triumf ve Světovém poháru.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: