Pančochová měla finále slopestylu na dosah. Přímý postup jí unikl o jediné místo

6. února 2014 13:42 - Krasnaja Poljana

Vsadila na jistotu, bank v podobě přímého postupu do finále ale nebrala. Snowboardistka Šárka Pančochová se ve slopestylu představila jako první Češka v olympijském programu a o účast v boji o medaile se bude muset poprat v semifinále.

 

Sergei Grits, ČTK/AP

Sedm bodů a jedna příčka. Tolik dělilo třiadvacetiletou Pančochovou od postupu při premiéře slopestylu v olympijském programu. V její skupině byly čtyři snowboardistky lepší, a tak svěřenkyni trenérů Martina Černíka a Jožina Toufara čeká v neděli semifinále. Ve hře budou pro patnáct snowboardistek poslední čtyři místa ve dvanáctičlenném finále, které bude následovat pro semifinále.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz

Pančochová se ve svých dvou kvalifikačních jízdách rozhodla pro menší skoky na levé straně sjezdovky v extrémním parku Roza Chutor. „Samozřejmě jsem musela počítat, že nedostanu stejné body jako na těch větších skokách. Ale na nich jsem neměla dost tréninků, tak jsme zvolili menší lajnu a postup mi utekl o kousek," hodnotila své vystoupení.

Stresovat se nebude

„Sebrali mi víc bodů, než jsem myslela. Těch sedm chybějících bodů bych tam ale asi nenasbírala," uznala. Ve druhé jízdě zaváhala už na překážkách v úvodu trati a dojela bez ambicí na vylepšení skóre z první jízdy.

Vítězka prosincového závodu Světového poháru v Copper Mountain bude muset v neděli přidat na riziku, aby jí finále neminulo. „Tam už nemá cenu jezdit na menších skocích," ví.

Na trénink má už jen pátek, v sobotu jedou o medaile muži. Stresovat se ale prý nebude. „Žádné nervy. Chci si závody užít, to je hlavní. Nedělám přece snowboarding proto, abych byla naštvaná," usmála se Pančochová.

Snowboarding, slopestyle - kvalifikace: 
Muži: 
1. Parrot (Kan.) 97,50 b.
2. Tonteri (Fin.) 95,75
3. Sandbech (Nor.) 94,50
Ženy: 
1. Gasserová (Rak.) 95,50
2. Andersonová (USA) 93,50
3. Derungsová (Švýc.) 87,50
... 
9. Pančochová (ČR) 77,75 - pojede v neděli semifinále
Michal Osoba (Krasnaja Poljana), Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard