Liberec - Budějovice 0:2Liberec prohrál s Jihočechy a potvrdil, že je doma nejhorší

50. Šimánek 0 : 1
59. Kotalík 0 : 2

Hokejisté Liberce prohráli v 42. kole extraligy s Českými Budějovicemi 0:2 a potvrdili, že se jim v domácím prostředí nedaří. Tygři v Tipsport areně prohráli popáté za sebou, poslední tříbodovou výhru si připsali na konci listopadu. Jihočeši naopak vyhráli počtvrté za sebou, i díky prvnímu čistému kontu v sezóně brankáře Jakuba Kováře.

Hosté nastoupili v Liberci už s novou posilou obráncem Harantem. Začátek utkání byl ve znamení Bílých Tygrů, kteří vstoupili do utkání aktivněji. První velkou šanci měl ve 3. minutě bek Čakajík, který ale nezužitkoval Galambošovu přihrávku v úniku dva na jednoho. Hosté kontrovali o chvíli později střelou Vydareného, ale Schwarz byl na místě.

V 7. minutě byl velice blízko svému prvnímu gólu v extraligové kariéře liberecký Jánošík, ale Kováře nepřekonal. Další minuty první třetiny byly ve znamení několika po sobě jdoucích přesilovek. Nejprve měli početní výhodu domácí, 20 vteřin dokonce dvojnásobnou, ale nevyužili jí. Pak se dostali do tlaku hosté, pomohlo jim postupně trojí vyloučení na liberecké straně. Početní výhody také přinesly Mountfieldu velikou příležitost v 16. minutě, Frühauf našel před Schwarzovou brankou Kohna, ale ten prázdnou libereckou svatyni minul.

Domácí pokračovali v aktivitě i po přestávce, ale neproměňovali šance. Ve 24. minutě se pokoušel Jánošík, ale Kovář jeho pokus vyrazil. Vzápětí kontrovali hosté, ale Schwarz byl při střele Šimánka na místě. Zkoušel to i Duda, ale přestřelil branku. I přes pasivnější hru měli hosté na hokejkách dvě největší šance druhé třetiny. Nejprve ve 36. minutě trefil Kotalík tyč Schwarzovi branky a na začátku 39. minuty se na libereckého brankáře řítil sám Škoda. Jeho nájezd ale liberecký brankář zlikvidoval.

Třetí třetinu začali opět aktivněji domácí, Bulíř ale v úniku trefil jen betony Kováře. Na druhé straně byl v šanci Suja, ale Schwarz byl na místě. Tlak Liberce sice pokračoval, ale byl neplodný. V 50. Minutě nečekaně udeřili hosté. Suja nahrál zpoza branky Šimánkovi, který otevřel skóre utkání. O chvíli později se do velké šance prosadil individuálně Filippi, ale Kováře nepřekonal.

Domácí pokračovali v tlaku, do šance se dral Víšek, ale Kovář stále odolával. Hosté se vymanili z tlaku, střelu Suji ale Schwarz vykopl betonem. Definitivní pojistku na výsledek přidal v 59. minutě Kotalík, který zblízka prostřelil Schwarze po přihrávce Kohna.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 50. Šimánek (Suja, Mertl), 59. Kotalík (L. Kohn). Rozhodčí: Turčan, Šír - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3412.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Jánošík, Moravec, Ulrych, Štich, Výtisk - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Duda, Filippi, Víšek - Bárta, Vantuch, Kica - Galamboš, Bortňák, Pospíšil - J. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Dietz, Harant - Suja, Mertl, Šimánek - Kotalík, Škoda, L. Kohn - Dej, Langhammer, L. Květoň - Červený, Knotek, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.