Litvínov - Slavia 7:1Litvínov sedmi góly deklasoval pražskou Slavii

27. Pšurný 5 : 0
34. Hübl 6 : 0
36. Kubinčák 7 : 0
45. Žejdl 7 : 1

Hokejisté Litvínova deklasovali v 42. kole extraligy Slavii 7:1 a proti týmu, který má nejlepší obranou v soutěži, získali nejvyšší výhru v sezóně. Pražané si naopak připsali nejvyšší porážku, třemi kanadskými body se na tom podíleli František Lukeš a Viktor Hübl.

Slavii přitom patřila úvodní pětiminutovka, ke vstřelení vedoucí branky jí ale nepomohla ani početní výhoda. Hosté sice celé dvě minuty mačkali Litvínov jako citron, ale pořádná šance nepřišla. Litvínovští se do hry dostali až v 8. minutě, kdy hráli taktéž přesilovou hru. A počínali si v ní lépe, Kopřivu překonal střelou od modré čáry Zeman,

Již za 51 vteřin se Severočeši radovali podruhé. Pšurný švihem z mezikruží prověřil Kopřivu, ten puk pouze vykopl pravým betonem před sebe, důrazný Rapáč po něm skočil rybičkou a z nulového úhlu ho usměrnil do branky. Hosté se snažili o odpověď, ale Růžička ani Micka neuspěli. V závěru úvodní části Lukeš ve dvojnásobné početní výhodě zvyšoval střelou do prázdné branky na 3:0.

Z prostřední dvacetiminutovky uběhlo pouhých 28 vteřin a Lukeš vstřelil svůj druhý gól v zápase, když se prosadil střelou nad Kopřivovu lapačku. Slávisté poté mohli snížit, ale dnes neměli svůj den, ani přesilové hry jim ke vstřelení branky nepomohly. Ve 27. minutě se ihned po návratu z trestné lavice zapojil do útoku Pšurný, obkroužil branku, zvýšil už na rozdíl pěti branek a vyhnal Kopřivu z branky.

Jeho místo převzal Furch. Dlouho však čistý štít neudržel. Ve 33. minutě Hübl vypálil od modré a puk přesně zapadl k pravé tyčce. Hosté bojovali, Kuboš vypálil, ale Francouz proti jeho pokusu zakročil. A tak opět udeřili domácí. Baláž vybojoval puk za brankou, předložil ho Kubinčákovi, který nezaváhal a zvýšil na hrozivých 7:0. V závěru třetiny se tváří v tvář Francouzovi vydal Sklenář, ale střela mezi betony k úspěchu nevedla.

Ve 44. minutě hrála Slavia dvojnásobnou početní výhodu, ve které se přece jen dočkala alespoň čestného úspěchu, o který se postaral Žejdl. V další šanci byl Jelínek, který ujel v oslabení, ale v zakončení ho skvěle vychytal Francouz. Hosté se snažili vstřelit další branku, ale když neuspěl Poletín, Skokan ani v závěru Růžička, odvezli si Pražané z Litvínova nejhorší prohru v sezóně. Verva doma vyhrála pošesté za sebou a v tabulce se bodově dotáhla na šestou Spartu.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 7:1 (3:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Zeman (Piroš, Martynek), 9. Rapáč (R. Pšurný, Černý), 19. Lukeš (Ručinský, Kubát), 21. Lukeš (V. Hübl), 27. R. Pšurný (Lukeš, V. Hübl), 34. V. Hübl (Ručinský), 36. Kubinčák (Baláž) - 45. Žejdl (Kuboš, Krenželok). Rozhodčí: Minář, Leppäalho (Fin.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. Diváci: 4145.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Slavia: Kopřiva (27. Furch) - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný, Šenkeřík - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.