Hradec - Jihlava 1:1Nováček z Jihlavy si v Hradci připsal už třetí remízu

6. Tecl 0 : 1
28. Šisler 1 : 1

Hradec Králové

Třetí remízu ve třetím odehraném utkání získali fotbalisté Jihlavy, kteří dnes uhráli nerozhodný výsledek 1:1 v Hradci Králové. Nováček z Vysočiny stejně jako v minulých dvou zápasech vedl, když mu náskok zařídil kapitán Tecl, Hradec však odpověděl ve 28. minutě trefou Šislera. Východočeši mají na svém kontě dvě remízy a v lize čekají už osm zápasů na výhru.

Jihlava na malšovickém stadionu nepřipomínala neprůbojného nováčka. Už po šesti minutách jí zařídil vedení Tecl po rohovém kopu Vaculíka. Jeho trefě nezabránil ani brankář Koubek, který nahradil v prvních dvou zápasech chybujícího kolegu Lindra.

Pak ale začal domácí nápor. Hradec byl celý první poločas jasně lepší a vytvářel si střelecké pozice. Například záložník Šisler pálil v první části pětkrát. Právě on také vyrovnal, ve 28. minutě zakončil střelou zblízka do prázdné brány perfektní akci. Míč mu do jasné šance poslal slovenský útočník Uškovič. Trenérovi Plíškovi se tak vyplatil tah, že dnes poslal do sestavy dva klasické forvardy - vedle Uškoviče také nejlepšího střelce minulé sezony Dvořáka.

Hradečtí však už na Šislerovu branku navázat nedokázali, byť měli několik dalších dobrých střeleckých pozic. Například skórující Šisler byl po Dvořákově sklepnutí centru sám na penaltovém bodu, namířil však vedle. Dvakrát po sobě neuspěl ani obránce Fukal, který trefil i tyč jihlavské branky hájenou Blažkem.

I Jihlava však dokázala, že má útočnou sílu. Po centru Kolouška byl v gólové příležitosti stoper Šourek a podobně dopadl také záložník Jungr, který po skvělém uvolnění mířil nad. Na remíza nic nezměnil ani poslední ofenzivní záchvěv Hradce: obránce Hochmeister stál jen tři metry od branky, ale v záklonu byl nepřesný. První vzájemný souboj týmů v nejvyšší soutěži tak skončil dělbou bodů.

Hradec Králové - Vysočina Jihlava 1:1
Branky: 28. Šisler - 6. Tecl. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Uškovič, Šisler - Karlík, Obert. Diváci: 3650.  Poločas 1:1.
Hradec: Koubek - Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Harba, Šisler, Strnad (77. Janoušek), Štěpán (88. Voltr) - Uškovič (61. Rezek), Dvořák. Trenér: Plíšek.
Jihlava: Blažek - Josl, Šourek, Tlustý, Obert - Vaculík (88. Kosak), Koloušek, Karlík, Mešanovič (64. Masopust) - Jungr (78. Kučera), Tecl. Trenér: Komňacký.