Olomouc - Hradec 1:1Olomouc zklamala a s Hradcem zbytečně ztratila body

21. Vepřek 1 : 0
39. Šisler 1 : 1

Petr MarekPrávo

Olomouc v duelu s Hradcem Králové znovu nepřesvědčila a po velmi vlažném výkonu na domácím hřišti nečekaně ztratila cenné dva body.

Slávista Lukáš Jarolím (vlevo) a Michal Hubník z Olomouce - ilustrační foto.

Hanáci překvapivě s ruským stoperem Golbanem na lavičce vůbec nepůsobili jistým dojmem, byť to byli oni, kdo se po oboustranně opatrném začátku ujali vedení. V 21. minutě Vepřek zprava zahrával „nevinný" přímý kop, přičemž míč k úžasu všech z 25 metrů a velkého úhlu překvapivě propadl za záda nešťastného Koubka.

Sigma pak dál tahala za lepší konec, ale do koncovky se nedostávala. Votroci se rovněž moc do hry nedostávali a tak se hrálo více méně mezi šestnáctkami. Z ojedinělého útoku však domácí za pasivitu zaplatili, když se z čista jasna dostal po centru zprava k balónu Šisler a hlavou Blahu, který „stál jako socha" pohodlně překonal.

Pohroma mohla na domácí přijít i o několik minut později, gólman Blaha se však proti Holešovi vytáhl, byť v t té chvíli nevěděl, že hradecký kanonýr byl v ofsajdu.

Obdobný průběh měl i druhý poločas. Sigma obrannou hráz \Hradce tvrdě dobývala, ovšem bez úspěchu. Její veškerá snaha končila už na šestnáctce. Hradec tak bez větších problémů dosáhl svého a odvezl si z Hané kýžený bod.

Sigma Olomouc - Hradec Králové 1:1
Branky: 21. Vepřek – 39. Šísler. Rozhodčí L. Kovařík – Paták, T. Kovařík, žluté karty: Harba, poločas 1:1, 4731 diváků.
Olomouc: Blaha –Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek – Pospíšil, Rossi, Hořava – Hubník (77. Navrátil), Ordoš (59. Doležal), Schulmeister (65. Petr).
Hradec: Koubek – Holeš (82. Rezek), Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Harba, Šisler, Strnad, Štěpán – Plašil, Dvořák (78. Uškovič).