Dukla - Ml.Boleslav 2:1Dukla porazila Mladou Boleslav a poskočila na čtvrté místo

28. Néstor 1 : 0
44. Kalouda 2 : 0
56. Johana 2 : 1

Fotbalisté Dukly potvrdili v 29. kole první ligy dobrou formu a porazili Mladou Boleslav 2:1. Pražané rozhodli o svém premiérovém vítězstvím nad týmem z města automobilů už během úvodní půle, kdy se trefili Španěl Néstor a Luboš Kalouda. Po změně stran snížil Petr Johana.

Dukla bodovala podeváté za sebou a posunula se na čtvrté místo tabulky před Olomouc. Svěřenci Luboše Kozla jsou blízko k tomu, aby vylepšili konečnou šestou příčku z minulé sezony. Naopak Mladá Boleslav pošesté za sebou nevyhrála a zůstala osmá.

Oba týmy už přišly o naději na evropské poháry, a tak se hrál na Julisce bezstarostný fotbal. I když se oba celky snažily útočit, na velkou šanci se dlouho čekalo.

Hned z té první ale padl v 28. minutě úvodní gól. Pospěch si v pokutovém území obhodil obránce, hosté nedůrazně odvrátili míč jen k volnému Néstorovi a ten nedal brankáři Šedovi přesnou střelou do šibenice šanci zasáhnout. Španělský útočník tak mohl slavit čtvrtý gól v české lize.

Mladá Boleslav ožila ke konci první půle. Nejprve chyběl Chramostovi krok k tomu, aby byl u míče dříve než brankář Rada. Pak dokonce Mareš dostal balon do sítě, ale pomezní sudí odmával ofsajd.

Udeřilo tak znovu na opačné straně. Z hlavičkového souboje ve 44. minutě mezi Johanou a domácím Pospěchem se odrazil míč k volnému Kaloudovi, který s pomocí tyče překonal Šedu.

Po přestávce se hosté výrazně zlepšili a brzy se dočkali snížení. V 56. minutě po rohu zblízka skóroval Johana a navázal na svůj gól z předešlého utkání proti Jablonci.

Středočeši ožili a snažili se vyrovnat. Chramosta ale pálil vedle a poté po rohu dobře zakročil domácí gólman Rada. Dukla se v závěru bránila, ale náskok už udržela.

29. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (2:0)
Branky: 28. Néstor, 44. Kalouda - 56. Johana. Rozhodčí: Proske - Moláček, Tacina. ŽK: Néstor, Borek - Bořil. Diváci: 1120.
Dukla: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Hanousek - Malý (81. Ouedraogo), Borek, Kalouda - Berger (86. Marek), Pospěch, Néstor (66. Přeučil). Trenér: Kozel.
Ml. Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Kúdela, Bořil (85. Rolko) - Ščuk, Jarolím - Zahustel, Mareš (89. Synek), Sivrič (46. Rozsíval) - Chramosta. Trenér: Minář.