Teplice - Znojmo 1:3Teplice šokující prohrou se Znojmem totálně zpackaly celý podzim

21. Crnkič 0 : 1
41. Vašíček 0 : 2
74. Litsingi (penalta) 1 : 2
76. Hrošovský 1 : 3

Teplice totálně zpackaly jinak vydařený fotbalový podzim. V šestnáctém dějství, které na konci listopadu vlastně otvíralo ligové jaro, se totiž doma neskutečně trápily, aby nakonec překvapivě prohrály se Znojmem. Zaslouženě, protože nebyly ani stínem mužstva, jenž se v předchozích kolech staralo o oživení soutěže. Zato hosté zažili slastný večer, neboť importem tří bodů ze severu Čech unikli před zimní přestávkou z pásma bezprostředního ohrožení.

Teplický záložník Admir Ljevakovič (vlevo) a záložník Znojma Radim Nepožitek v utkání 16. kola Gambrinus ligy.

Nebylo divu, že se teplický kouč Ščasný mohl ukřičet. Jeho svěřenci jako by vůbec nezaregistrovali, že se s letošním fotbalovým rokem loučí doma. Začali neskutečně pasivně a bez sebemenšího zájmu, vyklidili hřiště a nechali hrát Znojmo, které naopak chutí a aktivitou přímo překypovalo.

Dvě facky do přestávky

Hlavně bosenský legionář Crknič si s domácí obranou hned několikrát pohrál, Okleštěk se k němu přidal, takže žádný div, že po osmnácti minutách musel čtvrtý sudí domácího trenéra uklidňovat a doporučit mu, aby se raději posadil na lavičku.

Domácí neschopni si nahrát šetřili každým krokem, soubojům se vyhýbali, o bojovnosti si mohli také nechat jen zdát, v defenzívě se dopouštěli chyb, proto je soupeř zákonitě ztrestal. Po parádním úniku Hrošovského přenechal Okleštěk centrovaný míč Crnkičovi a ten z deseti metrů pohodlně skóroval.

Teprve tato facka Teplice trochu probrala, i když k vyrovnání nevedla. Salami totiž ve slibné šanci bránu těsně minul, Táborský ji naopak vysoko přestřelil, další akce zemřely na nepřesnost nebo se prostě rozplynuly do vytracena.

Znojmo spoléhající po vedoucím gólu na obranu a rychlé brejky naopak přidalo čtyři minuty před přestávkou po chybě Slavíka, kterého překvapil Vašíček přízemní střelou z patnácti metrů, druhou branku a prořídlé ochozy začaly nazlobeně skandovat: My chceme Teplice!

Ani penalta domácím nepomohla

Po změně stran se sice domácí snažili najít svou podzimní tvář, jenže všechno byla jedna velká marnost. Z trápení, bezmoci a křeče se šance nerodily a gól samozřejmě také nepřicházel. Teplice sice mohla vysvobodit diskutabilní penalta nařízená za faul na Krátkého ještě před hranicí šestnáctky a proměněná Litsingim, jenže domácí probuzení se ani poté nekonalo.

Znojmo sice v průběhu druhé půle dvě tři slibné příležitosti zahodilo, ale hned po inkasovaném gólu přece jen přidalo Hrošovským třetí branku a překvapení tak dovršilo. Trenér Kalvoda trávící zápas nuceně na tribuně tak pochopitelně jásal, neboť tříbodový import ze severu Čech náramně vylepšil situaci i postavení jeho týmu. Na jeho radosti nic nezměnily ani stoprocentní příležitosti zahozené v samém závěru Oklešťkem, který měl na noze další dva znojemské góly.

Teplice - Znojmo 1:3
Branky: 74. Litsingi z penalty - 21. Crnkič, 41. Vašíček, 76. Hrošovský. Rozhodčí: Proske - Moláček, Pochylý. ŽK: Ljevakovič - Lacko, Okleštěk, Crnkič, Odehnal. Diváci: 2 250. Poločas 0:2.
Teplice: Slavík - Matula, Jablonský, Klein, Hošek (33. Jindráček) - Litsingi, Ljevakovič, Táborský, Vachoušek (57. Krátký), Nivaldo - Salami. Trenér: Ščasný.
Znojmo: Hrubý - Hnaníček, Odehnal, Helísek, Mudra - Hrošovský, Nepožitek, Lacko (85. Buchta), Crnkič (71. Tomeček) - Vašíček (90.+4.Simerský), Okleštěk. Trenér: Kalvoda.