Ml.Boleslav - Ostrava 4:0Boleslav po třech zápasech zabrala a uštědřila debakl Baníku

12. Nešpor 1 : 0
39. Štohanzl 2 : 0
42. Chramosta 3 : 0
54. Nešpor 4 : 0

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 16. kole první ligy přerušili sérii tří zápasů bez vítězství a na domácím hřišti uštědřili v závěru podzimní části debakl Ostravě 4:0. Dvěma góly se blýskl útočník Nešpor, jednou se trefili Chramosta a Štohanzl. Boleslav je na pátém místě tabulky a ztrácí dva body na třetí Teplice. Baník naopak čeká na výhru už sedm zápasů a drží se jen dva body nad sestupovým pásmem, kde si ještě ale mohou polepšit Bohemians 1905 i Slavia.

Radost Mladé Boleslavi, ilustrační foto

Boleslavský trenér Ladislav Minář proti Baníku postrádal kvůli žlutým kartám záložníka Jarolíma a defenzivního univerzála Kúdelu, šanci po třech duelech dostal i brankář Diviš místo Millera, ale rošády v sestavě hru Středočechů nepoznamenaly.

Domácí od začátku měli převahu a první hrozbou pro ostravskou bránu byl pokus Štajnera. Brankář Baníku Pavlenka za dalších pět minut ale už nebyl tak přesvědčivý: po jeho chybné rozehrávce se míč rychle vrátil přes Štohanzla a Chramostu na hrot k Nešporovi, který zakončil ke vzdálenější tyči a slavil vedoucí branku. Ostrava v nejvyšší soutěži inkasovala gól po 264 minutách.

Obrana Baníku nefungovala

Oba hráči s podílem na první brance se před přestávkou sami dočkali gólu. Ve 39. minutě Štohanzl zblízka v pádu usměrnil míč za Pavlenku a o tři minuty později přihrál před prázdnou bránu Chramostovi, který zvýšil už na 3:0 a hosté byli na odpis. Zatímco v minulých dvou zápasech Baník pokaždé uhájil čisté konto, dnes jeho obrana nefungovala.

Ostravský trenér Svědík ještě před přestávkou reagoval na nepříznivý stav nasazením Vomáčky místo Zawady a do druhého poločasu nenastoupil ani Holzer, jehož nahradil Milosavljev. Změny v sestavě však ke zlepšenému výkonu hostů nevedly a naopak v 54. minutě přidal čtvrtý gól Nešpor. Po kombinaci Štohanzla se Štajnerem zakončoval u zadní tyče a v sezoně si připsal už osmou trefu.

Hosté poprvé přinutili Diviše k zákroku až v 66. minutě po Krautově přímém kopu. Byla to však ojedinělá střela, jinak dál hrozili domácí. Velké šance Šultese a Chramosty však gólem neskončily. Brzy rozhodnutý zápas Boleslavští využili i k nasazení nevyzkoušených hráčů, první ligový start si připsal Vraštil. Ostravě nepomohl ke gólu ani zvýšený počet rohů ve druhém poločase.

16. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 4:0 (3:0).
Branky: 12. a 54. Nešpor, 39. Štohanzl, 42. Chramosta. Rozhodčí: Marek - Urban, Blažej. ŽK: Baránek (Ostrava). Diváci: 3177.
Boleslav: Diviš - Kysela, Johana, Smejkal, Bořil - Ščuk, Štajner - Zahustel, Chramosta (89. Štípek), Štohanzl (78. Vraštil) - Nešpor (56. Šultes). Trenér: Minář.
Ostrava: Pavlenka - Zawada (45. Vomáčka), Frydrych, Baránek, Vengřinek - Hable, Droppa - Fantiš, Kukec (78. Lukeš), Holzer (46. Milosavljev) - Kraut. Trenér: Svědík.