Granada - Barcelona 1:2Barcelona neměla svůj den, favorita i tak v Granadě zachránil dvěma góly kanonýr Messi

Granada

Fotbalisté Barcelony otočili sobotní zápas 24. kola španělské La Ligy v Granadě a na čele tabulky mají patnáctibodový náskok na druhé Atlético Madrid. Favorizovaní Katalánci sice neměli svůj den a proti houževnatému soupeři po poločase o gól prohrávali, nakonec však utkání dovedli do vítězného konce. Tři body zařídil hostujícímu mužstvu dvěma góly Lionel Messi, argentinský útočník nejprve v 50. minutě zblízka srovnal, svou druhou trefu vstřelil o třináct minut později z přímého kopu.

Lionel Messi už za Barcelonu nastřílel 301 gólů.

Messi tak o jeden gól překročil hranici tří stovek branek vstřelených v dresu katalánského klubu.

Granada před dvěma týdny obrala vítězstvím 1:0 o všechny body Real Madrid a dnes začala na domácím hřišti proti dalšímu favoritovi stejně slibně. Ve 26. minutě neposoudili rozhodčí jako ofsajdovou akci Nolita a Odion Ighalo otevřel skóre.

Překvapivý náskok však Granadě vydržel jen do 50. minuty, kdy se po střele Ceska Fábregase dostal k dorážce Messi a srovnal. Rozhodující trefu si Argentinec schoval do 73. minuty, kdy prostřelil brankáře Toňa z přímého kopu.

Messi jako první hráč Barcelony na hranici tří stovek branek dosáhl a rovnou ji překonal. První gól za Katalánce vstřelil 1. května 2005 a na dalších 300 potřeboval celkem 365 utkání. V tomto ročníku ligy skóroval již sedmatřicetkrát a tabulku střelců vede o 13 zásahů.

Málaga si pojistila čtvrtou příčku díky výhře 1:0 nad Bilbaem. V posledním duelu před úterní premiérou týmu ve vyřazovací části Ligy mistrů v Portu stačil ke třem bodům gól Javiera Savioly z 18. minuty. Finalisté posledního ročníku Evropské ligy z Bilbaa zůstávají jen šest bodů od sestupové 18. příčky.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:
Getafe - Vigo 3:1 (10. Colunga, 34. Diego Castro, 42. Federico Fernández - 20. Augusto Fernández)
Málaga - Bilbao 1:0 (18. Saviola)
Granada - FC Barcelona 1:2 (26. Ighalo - 50. a 73. Messi)